Polski crowdfunding udziałowy rośnie w siłę. Kolejna udana akcja na platformie Beesfund.

Polski crowdfunding udziałowy rośnie w siłę. Kolejna udana akcja na platformie Beesfund.

Opublikowany

Cydrownia zakończyła sprzedaż akcji. To już kolejna, bardzo udana, kampania crowdfundingu udziałowego przeprowadzona z pomocą Beesfund. Arek Regiec, prezes platformy, zapowiada następne akcje już na początku 2017 roku.

Beesfund | | Strona główna

https://beesfund.com/

Choć wartość rynku cydru w Polsce stanowi na razie drobny procent sprzedaży piwa, to kategoria ta rośnie w szybkim tempie. Wskazuje na to, nie tylko wzrastające zainteresowanie Polaków samym produktem, ale także akcjami Cydrowni. W ciągu 90 dni trwania kampanii zachęcającej do zakupu akcji spółki aż 351 drobnych akcjonariuszy zainwestowało 402 tys. zł w 13400 akcji.
Z podobnym sukcesem swoje akcje na Beesfund sprzedały wcześniej także Inne Beczki (757 akcjonariuszy, 400 tys. zł), Faktorama (181 akcjonariuszy, 401,5 tys. zł) czy Towarzystwa Biznesowe (417 akcjonariuszy, 400 tys. zł). Na Beesfund wsparcie u drobnych inwestorów znalazło także: Migam, Kiełba w Gębie oraz InPay. Jednak crowdfunding udziałowy przekonuje nie tylko firmy z sektora MŚP oraz startupy, ale też budzi zaufanie drobnych inwestorów. Akcje za pomocą Beesfund, jak dotąd, zakupiło ponad 2000 osób. 

2016 rok, był dla nas czasem intensywnych prac. Przeprowadziliśmy kilka bardzo udanych akcji. Wiele wskazuje na to, że dzięki nam crowdfunding udziałowy stanie się niebawem jedną z najważniejszych form inwestowania w firmy MŚP w Polsce. Od początku funkcjonowania platformy pomogliśmy firmom pozyskać 8 mln zł. Wielu akcjonariuszy przekonaliśmy, że inwestowanie przez Beesfund jest proste i wcale nie potrzebne są wielkie środki finansowe. - podkreśla Arkadiusz Regiec, prezes Beesfund.com. Dodaje - Nie spoczywamy na laurach. Początek 2017 roku będzie równie dynamiczny jak cały 2016. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, już w pierwszym miesiącu ruszymy z dwiema kolejnymi akcjami - ACR Systems oraz TakeTask.

------------------------------
O Beesfund
Beesfund jest jedyną platformą w Europie Środkowo-Wschodniej, która przeprowadza emisje akcji dla Spółek Akcyjnych i Spółek Komandytowo-Akcyjnych. Po przeprowadzonej emisji pomaga także w procesie dalszego pozyskania kapitału na rozwój. Na swoim koncie mają emisje dla takich podmiotów jak: Browar Inne Beczki, Migam.org, InPay, Towarzystwa Biznesowe.Emisja na platformie Beesfund niesie dla przedsiębiorcy szereg korzyści. Jest to przede wszystkim zbudowanie społeczności inwestorów wokół firmy oraz okazja do przeprowadzenia kampanii PR-owej i marketingowej. Przeprowadzenie emisji to także wycena wartości biznesu, która może przełożyć się na zainteresowanie potencjalnych inwestorów strategicznych. Z innej strony to też szansa dla pracowników firmy, aby stać się akcjonariuszami biznesu, w którym są zatrudnieni. Najważniejsze jednak jest to, że firmy mogą pozyskać kapitał w wysokości 100 tys. euro i przygotować się do debiutu spółki na Newconnect lub GPW.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
CITY INSPIRE INSPIRUJE INWESTORÓW

temu

City Inspire S.A., twórcy wirtualnych przewodników turystycznych, z których korzysta ponad 400 obiektów hotelowych na świecie planują wejść na warszawski parkiet giełdowy NewConnect i zostać liderem w obszarze e-turystyki.  Właściciele wierzą, że właściwa droga do osiągnięcia tego celu to crowdfunding udziałowy. 14 listopada spółka rozpoczęła emisję akcji we współpracy z platformą Beesfund.com
AKCJE W RYTMIE DISCO:VR

temu

Funkcjonujący od 2016 roku Disco:VR zrealizuje swój plan bycia największym centrum wirtualnej rozrywki w Europie przy wsparciu akcjonariatu społecznościowego. Od 27 lipca rusza sprzedaż akcji firmy. Do upowszechniania wirtualnej rzeczywistości może się dołożyć każdy fan tej rozrywki. Wystarczy zainwestować 50 zł w akcję firmy i stać się jej współwłaścicielem. Pozyskany ze sprzedaży akcji kapitał przeznaczony będzie m.in. na rozwój kolejnych salonów, technologii do gry w świecie VR i co najważniejsze na rozwoju wirtualnych dyscyplin sportowych.
GPW otwiera się na startupy – tworzy Akcelerator wspólnie z platformą Beesfund

temu

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz Beesfund S.A. - największa polska platforma equity crowdfundingowa, podpisały porozumienie o współpracy.       Na jego mocy powstanie Akcelerator, który ułatwi networking z całym ekosystemem startupowym i będzie budował zainteresowanie startupami wśród spółek giełdowych
TO NAPRAWDĘ DZIAŁA – MIGAM WRACA NA PLATFORMĘ BEESFUND.COM PO SUKCESIE PIERWSZEJ RUNDY FINANSOWANIA SPOŁECZNOŚCIOWEGO

temu

Ponad 300 tys. zł zebrane podczas pierwszej emisji akcji i gotowość do zebrania kolejnych 400 tys. zł. Ich pomysł i chęć eliminowania barier komunikacyjnych w kontakcie z Głuchymi przekonały społeczność inwestorów Beesfund.com. Teraz wracają, aby wspólnie pomagać dalej. Migam.org zamierza pozyskać kolejne środki na rozwój dzięki sprawdzonemu modelowi finansowania, którym jest crowdfunding udziałowy.

Miliony złotych przekazane przez użytkowników PayU dla WOŚP – ruszyły zbiórki w internecie

Od 15 lat PayU jest partnerem finansowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gwarantującym bezpieczeństwo wpłat dokonywanych na największych zbiórkach prowadzonych w internecie. Użytkownicy tego systemu płatności online przekazali już dla WOŚP ponad 40 mln zł, a tylko podczas ostatniego finału ponad 9 mln zł. Jak będzie w tym roku? Oto 7 sposobów jak można wspierać orkiestrę, nie wychodząc z domu.