Irlandzki premier Enda Kenny podkreśli wagę relacji gospodarczych pomiędzy Polską i Irlandią podczas swojej oficjalnej wizyty do Polski 9 lutego.

Irlandzki premier Enda Kenny podkreśli wagę relacji gospodarczych pomiędzy Polską i Irlandią podczas swojej oficjalnej wizyty do Polski 9 lutego.

Opublikowany

Spotkanie z premier Beatą Szydło będzie najważniejszym punktem tej wizyty.

Enda Kenny, premier Irlandii odwiedzi Warszawę 9 lutego aby spotkać się z premier polskiego rządu Beatą Szydło i podkreślić  wagę relacji politycznych i gospodarczych pomiędzy Irlandią i Polską.
Premier Irlandii weźmie udział w Irlandzko Polskim Forum Innowacji (Irish Polish Innovation Forum) organizowanym przez Enterprise Ireland we współpracy z Ambasadą Irlandii w Campus Warsaw, gdzie opowie o irlandzko-polskiej wymianie handlowej oraz o tym jak Irlandia zbudowała ekosystem wspierający tworzenie i komercjalizację innowacyjnych produktów i usług.
Enterprise Ireland jest agendą irlandzkiego rządu zajmującą się wspieraniem eksportu i
przedsiębiorczości, jej celem w przypadku Polski jest wzrost eksportu rodzimych irlandzkich firm z €280M w  2015 do  €420M w 2020.
Wartość całej wymiany handlowej pomiędzy Irlandią i Polską wyniosła w 2015 ok. 3,1 mld EUR, z czego ok. 2 mld EUR to wartość produktów i usług eksportowanych do Polski, co pod względem wielkości stawia ją na 12 miejscu partnerów handlowych Irlandii.
Ta wizyta premiera jest jedną z 40 międzynarodowych wydarzeń mających pomóc irlandzkim firmom zidentyfikować nowe rynki eksportowe w perspektywie wyzwania jakim będzie opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Pomoc irlandzkim firmom w identyfikowaniu nowych rynków zbytu, ich skalowanie i poszerzanie globalnego zasięgu, jest częścią strategicznej odpowiedzi Enterprise Ireland na wyzwania jakie stawia wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

mówi Bartosz Siepracki,dyrektor warszawskiego oddziału Enterprise Ireland

Wykorzystanie innowacji w budowaniu przewagi konkurencyjnej i zdobywanie dzięki temu nowego biznesu to mocne strony irlandzkich firm, m.in. dlatego aż 40% irlandzkiego eksportu to produkty wysokich technologii.

dodaje Bartosz Siepracki

W Polsce ma biura ponad 50 irlandzkich firm, wśród nich 3d4Medical, Cylon czy MagGrow, uczestniczące w Irlandzko Polskim Forum Innowacji.
Irlandia znajduje się na 7 miejscu Global Innovation Index, a Komisja Europejska stawia ją na 1
miejscu pod względem siły oddziaływania na gospodarkę jakie ma transfer technologii z badań
prowadzonych na uniwersytetach. Ponadto w 2016 r. Enterprise Ireland (agencja rządowa
wspierająca irlandzką przedsiębiorczość i eksport) zainwestowała 31 milionów EUR w 230 start-
upów z czego 63 jest prowadzonych przez kobiety.
Irlandia ma także najwyższy wskaźnik wykorzystania środków z programu Horizon 2020 kierowanego do firm z sektora MSP, a kwota jaką do tej pory pozyskały irlandzkie firmy na badania i rozwój to €336M.
Profil Enterprise Ireland
Enterprise Ireland jest irlandzką agenda rządową wspierającą irlandzkie firmy w innowacjach i
zwiększaniu eksportu na globalnych rynkach. Enterprise Ireland współpracuje z przedsiębiorcami, firmami, uniwersytetami i funduszami inwestycyjnymi aby rozwijać irlandzką
gospodarkę, innowacje i przewagi konkurencyjne irlandzkich firm.

Irish Innovation Forum
9 lutego 2016r. g. 9.15 / Campus Warsaw / ul. Ząbkowska 27/31

08.30 - Rejestracja
09.00 - Bartek Siepracki, Enterprise Ireland - Powitanie
09.10 - Rafał Plutecki, Campus Warsaw - Powitanie
09.15 - Gearoid Mooney, Enterprise Ireland Research & Innovation Manager
             Inwestycje, Komercjalizacja wyników badań i innowacje – Irlandzki model
09.40 - Robert Cairnduff, COO, 3d4Medical,
             Badania i Rozwój oraz irlandzka metoda komercjalizacji w firmie 3d4Medical  
10.00 - Maciej Skrzyniarz, European Solutions Manager, Cylon,
             Inwestycje i irlandzki metoda komercjalizacji w firmie Cylon

10.20 -  Spotkanie prasowe z przedstawicielami irlandzkich firm / Przerwa kawowa

10.45 - Enda Kenny, Premier Irlandii
11.00 - Eliza Kruczkowska, Innovation Director, Polish Development Fund
11.15 - Grzegorz Białek, National Sales Manager, MagGrow
             Inwestycje i irlandzki metoda komercjalizacji w firmie MagGrow
11.35 - Przedstawiciele polskich i irlandzkich firm i instytucji
             Panel dyskusyjny dotyczący innowacji, B+R oraz komercjalizacji
12.15 - Networking / Lunch
14.00 - Zakończenie forum

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Węgrzy posprzątają Polakom mieszkania

temu

Węgierski startup MyRendi wchodzi na polski rynek firm sprzątających mieszkania. Oferując wysoki poziom usług, chcą zawalczyć o rynek warty 2 mld zł, który funkcjonuje również w szarej strefie. Pierwsze polskie mieszkania MyRendi posprząta w stolicy już we wrześniu.
Hubert Rączkowski dołącza do zespołu Remarkable Ones

temu

Z początkiem czerwca do agencji Remarkable Ones dołączył Hubert Rączkowski, obejmując stanowisko Senior Communication Consultanta. Będzie odpowiadał za realizację projektów komunikacyjnych dla firm oraz startupów technologicznych. Hubert Rączkowski posiada ponad 7 letnie
Education First rusza z pierwszą w Polsce kampanią rekrutacyjną na Instagramie

temu

EF Education First rozpoczyna nową kampanię promocyjną skierowaną do maturzystów. W ramach działań marketingowych EF od 21 maja prowadzi rekrutację na „Testera Wyjazdów Językowych”, który wyjedzie na 4 tygodnie do Singapuru i zgarnie 5000 złotych pensji. To pierwsza w Polsce kampania rekrutacyjna przeprowadzona z wykorzystaniem narzędzia Direct Message na Instagramie. Działania zostały także oparte na Facebooku oraz przy wsparciu influencerów.
Od papierowych map do samochodów autonomicznych - historia telematyki

temu

Dziś uważamy za pewnik to, że mamy możliwość sprawdzenia naszej lokalizacji w czasie rzeczywistym, oraz to, że nasze urządzenie elektroniczne doprowadzi nas do niemal dowolnego celu. Jednak, choć trudno to sobie wyobrazić, całkiem niedawno, bo 15 lat temu najpowszechniejszą metodą nawigacyjną na drogach było korzystanie z papierowych map. Obecnie rynek rozwiązań telematycznych wart jest 3,5 miliarda dolarów rocznie. Ewolucja, jaką przeszła technologia w zakresie wykorzystania telematyki w ciągu ostatnich kilku dekad jest imponująca. Jakim sposobem GPS trafił pod strzechy? Jaka czeka nas telematyczna przyszłość?

THE GIMBLE - GIMBAL 3 GENERACJI OD ACR SYSTEMS DOFINANSOWANY PRZEZ INWESTORÓW Z BEESFUND.COM

Advanced Cinema Robotic Systems Spółka Akcyjna (ACR Systems S.A.) zamierza pozyskać 400 tys. zł na rozwój, w tym produkcję innowacyjnego stabilizatora kamer 3 generacji - The Gimble. Finansowanie mogą zapewnić entuzjaści rozwiązań technologicznych, którzy dobrze znają gimbale marki ACR Systems, ale także drobni inwestorzy, którzy w zamian za wsparcie finansowe otrzymają akcje spółki i tym samym udziały w przyszłych zyskach. Sprzedaż akcji odbywa się na zasadach crowdfundingu udziałowego i przy wsparciu inwestorów z platformy Beesfund.com. Akcje ACR Systems S.A. dostępne są na stronie invest.acr-sys.com.