SKALOWANIE BIZNESU I WDROŻENIA ZA GRANICĄ - TAKETASK BUDUJE SPOŁECZNOŚĆ INWESTORÓW
SKALOWANIE BIZNESU I WDROŻENIA ZA GRANICĄ  - TAKETASK BUDUJE SPOŁECZNOŚĆ INWESTORÓW
Kopiuj tekst

6 marzec 2017

SKALOWANIE BIZNESU I WDROŻENIA ZA GRANICĄ - TAKETASK BUDUJE SPOŁECZNOŚĆ INWESTORÓW

Badania rynku, w oparciu o ekonomię współpracy w Polsce prowadzą od 2013r. W 2016r. zrealizowali 47 projektów i 16 tys. zadań dla 17 klientów. Mają 14 tys. pobrań aplikacji i kilka tysięcy agentów w całej Polsce. Tak dopracowany model biznesowy spółka TakeTask zamierza wdrożyć za granicą. W tym celu rozpoczęła emisję akcji w oparciu o crowdfunding udziałowy, korzystając z pomocy Beesfund.com.

Firma TakeTask powstała w odpowiedzi na realną potrzebę rynku. Działalność w Polsce opiera o sieć “agentów” - użytkowników aplikacji, którzy odpłatnie zbierają dane z rynku w czasie rzeczywistym. Firmę od konkurencji odróżnia oparty na gamifikacji system premiowania za wykonane zadania. Ten sprawdzony na rodzimym rynku model biznesowy oraz przetestowana strategia CRM i sales automation ma szansę zaistnieć za granicą i stworzyć firmie przewagę konkurencyjną.
W realizacji planów związanych ze skalowaniem biznesu ma pomóc zbudowanie społeczności inwestorów z pomocą Beesfund.com i pozyskanie 400 tys złotych ze sprzedaży akcji. Spółka wyemitowała w tym celu 8000 akcji, każda o wartości 50 PLN, które można nabyć przez stronę: https://operacjataketask.pl/. Zebrane środki umożliwią rozpoczęcie sprzedaży na rynkach globalnych oraz rozwój w innych kierunkach, jeżeli chodzi o zakres świadczonych usług. Dzięki pozyskaniu kapitału od społeczności Beesfund.com oraz prywatnych inwestorów, możliwe będzie osiągnięcie przez TakeTask przychodu na prognozowanym poziomie 2,400 tys. PLN w 2018 r.

“Podstawą naszej strategii jest wyjście poza obszar badań i realizacja bardzo różnorodnych zadań zarówno dla dużych korporacji jak i małych firm. Chcemy rozwijać sprzedaż produktów i usług, realizować dostawy zakupów ze sklepów online, obsługiwać audyty dla firm leasingowych itp.” - podkreśla Sebastian Starzyński, Prezes Zarządu TakeTask S.A.

Środki z emisji akcji na https://operacjataketask.pl/ spółka zamierza przeznaczyć na rozbudowanie działu sprzedaży i zatrudnienie sprzedawców z płynną znajomością języków obcych, by mogli oni prowadzić sprzedaż również na rynkach globalnych. Jednocześnie planuje zakup baz danych potencjalnych klientów i systemów wspierających działania sprzedażowe.

“Wychodząc na rynki zachodnie musimy przeznaczyć środki na zbudowanie społeczności użytkowników (agentów) i na ich aktywację, w pierwszym okresie funkcjonowania w danym kraju. Żeby przyspieszyć cały proces będziemy współpracować z innymi podmiotami, które zarządzają społecznościami. Pierwsze firmy już wyraziły zainteresowanie taką współpracą.” - zaznacza Sebastian Starzyński

Aby działać globalnie potrzebne są też zmiany w samej aplikacji. Najważniejsze to możliwość obsługi nowych branż (np. finansowa i ubezpieczeniowa, sklepy online, oraz sektor MŚP), integracja rozpoznawania obrazu -  identyfikacji produktów na półce sklepowej na podstawie zdjęć (technologia przetestowana z sukcesem przez ABR SESTA) oraz wprowadzenie innych walut i języków obcych.
TakeTask wpisuje się szerszy trend rynkowy zwany ekonomią współpracy, pozwalający lepiej wykorzystać zasoby czasu, umiejętności czy bycia w danej lokalizacji. 

“TakeTask, podobnie jak Beesfund.com, działają w oparciu o społeczne zaangażowanie. Widzimy, że społeczność naszych inwestorów z zainteresowaniem podchodzi do akcji TakeTask. Na tę chwilę sprzedano ponad 1000 akcji za sumę przekraczającą  55 tys. zł, a do końca emisji zostało jeszcze półtora miesiąca.” - przekonuje Piotr Loroch, COO Beesfund.com.

----------------------------------------------------------
O TakeTask

TakeTask to pierwsza polska usługa, która wykorzystuje crowdsourcing do badań rynku, gwarantując rzetelną weryfikację zleconych zadań w bardzo krótkim czasie. Łączy potrzeby firm w zakresie zdobywania informacji rynkowych i wykonywania prostych zadań z możliwościami użytkowników aplikacji, w zamian za gratyfikację finansową, dzięki czemu obie strony odnoszą korzyść. Do 2016 r. firma zrealizowała 47 poważnych projektów dla 17 klientów, w tym Unilever, Eurocash, Sphinx czy sieci supermarketów Top Market.

O Beesfund

Beesfund jest jedyną platformą w Europie Środkowo-Wschodniej, która współpracuje przy emisjach akcji  Spółek Akcyjnych i Spółek Komandytowo-Akcyjnych. Po przeprowadzonej emisji pomaga także w procesie dalszego pozyskania kapitału na rozwój. Na swoim koncie mają emisje dla takich podmiotów jak: Browar Inne Beczki, Migam.org, InPay, Towarzystwa Biznesowe, Faktorama, Cydrownia. Emisja na platformie Beesfund niesie dla przedsiębiorcy szereg korzyści. Jest to przede wszystkim zbudowanie społeczności inwestorów wokół firmy oraz okazja do przeprowadzenia kampanii PR-owej i marketingowej. Przeprowadzenie emisji to także wycena wartości biznesu, która może przełożyć się na zainteresowanie potencjalnych inwestorów strategicznych. Z innej strony to też szansa dla pracowników firmy, aby stać się akcjonariuszami biznesu, w którym są zatrudnieni. Najważniejsze jednak jest to, że firmy mogą pozyskać kapitał w wysokości 100 tys. euro i przygotować się do debiutu spółki na Newconnect lub GPW.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter reklamowy i promocyjny a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego ani memorandum informacyjnego.
TT_w_2016_roku_1920x1080.pngmapa_europy_1920x1080.pngSebastian Starzynski, Prezes Zadządu TakeTask S.A..jpegMarcin Dobek, WiceprezesZarządu TakeTask S.A..jpgproducent_napojów_1920x1080.pngscreen_1_1920x1080.png
Powiązane artykuły
PRODUCENT SERA ROZWINIE BIZNES DZIĘKI CROWDFUNDINGOWI!

Polskie mleczarnie to fenomen. Z powodzeniem poradziły sobie z rosyjskim embargo, odważnie konkurują na rodzimym rynku z zagranicznymi gigantami i z sukcesem eksportują produkty na cały świat. Dodatkowo sprzyjają im światowe trendy oraz wzrost popytu na sery*. Mimo to niewielu graczy decyduje się wyjść na rynek z ofertą dla inwestorów. Na taki krok zdecydowała się Stara Mleczarnia S.A. - producent ekologicznych serów. Korzystając ze sprzyjającej koniunktury i możliwości jakie daje crowdfunding udziałowy, spółka chce pozyskać od społecznościowego akcjonariatu  blisko 400 tysięcy złotych na rozwój.
TEN SER ŚMIERDZI DOBRYM BIZNESEM!

Polskie mleczarnie to fenomen. Z powodzeniem poradziły sobie z rosyjskim embargo, odważnie konkurują na rodzimym rynku z zagranicznymi gigantami i z sukcesem eksportują produkty na cały świat. Dodatkowo sprzyjają im światowe trendy oraz wzrost popytu na sery*. Mimo to niewielu graczy decyduje się wyjść na rynek z ofertą dla inwestorów. Na taki krok zdecydowała się Stara Mleczarnia S.A. - producent ekologicznych serów. Korzystając ze sprzyjającej koniunktury i możliwości jakie daje crowdfunding udziałowy, spółka chce pozyskać od społecznościowego akcjonariatu  blisko 400 tysięcy złotych na rozwój.
CITY INSPIRE INSPIRUJE INWESTORÓW

City Inspire S.A., twórcy wirtualnych przewodników turystycznych, z których korzysta ponad 400 obiektów hotelowych na świecie planują wejść na warszawski parkiet giełdowy NewConnect i zostać liderem w obszarze e-turystyki.  Właściciele wierzą, że właściwa droga do osiągnięcia tego celu to crowdfunding udziałowy. 14 listopada spółka rozpoczęła emisję akcji we współpracy z platformą Beesfund.com
AKCJE W RYTMIE DISCO:VR

Funkcjonujący od 2016 roku Disco:VR zrealizuje swój plan bycia największym centrum wirtualnej rozrywki w Europie przy wsparciu akcjonariatu społecznościowego. Od 27 lipca rusza sprzedaż akcji firmy. Do upowszechniania wirtualnej rzeczywistości może się dołożyć każdy fan tej rozrywki. Wystarczy zainwestować 50 zł w akcję firmy i stać się jej współwłaścicielem. Pozyskany ze sprzedaży akcji kapitał przeznaczony będzie m.in. na rozwój kolejnych salonów, technologii do gry w świecie VR i co najważniejsze na rozwoju wirtualnych dyscyplin sportowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.