PONAD 4,5 MILIONA ZŁOTYCH DLA STARTUPÓW

23 marca 2017

PONAD 4,5 MILIONA ZŁOTYCH DLA STARTUPÓW

Opublikowany

Wsparcie europejskich inwestorów, infoShare Startup Contest oraz Digital Healthcare Hackaton. W ramach tegorocznej edycji startupy będą miały szansę otrzymać wsparcie finansowe przekraczające 4,5 miliona złotych. Organizatorzy infoShare 2017 mocno kuszą innowatorów. Specjalnie z myślą o nich ściągają inwestorów z Europy i uruchamiają szereg konkursów.

4 mln złotych od inwestorów

Znaczenie infoShare w budowaniu kontaktów między inwestorami a startupami rośnie się z każdą edycją wydarzenia. Ponad 80% wszystkich startupów obecnych na poprzednim infoShare deklaruje, że podczas konferencji spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy. Sukcesem zakończyło się np. spotkania Ferber VC i Saas Managera. Fundusz zainwestował w startup 250 tys. Euro.
W tym roku inwestorzy zaproszeni na infoShare są gotowi przeznaczyć 1 mln Euro na inwestycje w startupy startujące w konkursie, jeśli tylko te ich do siebie przekonają.

20 tys. euro na infoShare Startup Contest

Już po raz czwarty infoShare organizuje konkurs z myślą o startupach, które chciałyby pokazać się szerokiej publiczności i zgarnąć 20 tys. Euro. Współorganizatorem infoShare Startup Contest jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. W konkursie wezmą udział wszystkie startupy, które do 10 kwietnia wypełnią zgłoszenie na https://infoshare.pl/startup-contest/.
W zeszłym roku o nagrodę, ufundowaną przez Miasto Gdańsk, walczyło blisko 200 firm z 13 różnych państw CEE.

36 tys. euro dla startupów medycznych

Po pulę 36 tys. Euro sięgną startupy z branży medycznej, które pokonają konkurencję w ramach Digital Healthcare Hackaton. Współorganizatorem konkursu finansowanego w ramach europejskiego projektu Innolabs jest Pomorski Klaster ICT Interizon. Innolabs należy do programu Horyzont 2020.*

Polska jest krajem, w którym inwestycje w R&D w branży farmaceutycznej i medtech są najniższe w Europie. Jednocześnie wzrasta potrzeba na mobilne rozwiązania monitorujące stan zdrowia oraz takie, które rozwiążą problem opieki nad starzejącym się społeczeństwem. Wspólne stworzenie okazji medycznym startupom do tego, aby zaprezentować się międzynarodowej publiczności wydało nam się koniecznością. - podkreśla Grzegorz Borowski, CEO infoShare.

Więcej informacji na temat infoShare dostępnych jest na stronie https://infoshare.pl
----------------------------------------------------------------
O infoShare. 
Największa konferencja technologiczna i startupowa w Środkowo-Wschodniej Europie.  Stawia na technologię, rozwój i społeczność. Co roku pasja organizatorów łączy tysiące ludzi szukających platformy do zdobywania wiedzy, networkingu i rozwoju. Deweloperzy, startuperzy, inwestorzy, menedżerowie oraz liderzy innowacji, marketerzy i media spotykają się na konferencji infoShare, aby odkrywać świat technologii. Tu każdy uczestnik znajdzie dla siebie przestrzeń i warunki, by współtworzyć społeczność dla swoich innowacji. Let’s grow with technology!
* Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 wspierającego rozwój badań naukowych i innowacje. Umowa o dotację nr No 691556.
01.jpg03.jpg04.jpg02.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
infoShare 2018 - do kogo popłyną ponad 4 miliony złotych od europejskich inwestorów

temu

6 000  uczestników z całego świata, ponad 4 miliony złotych dla startupów i nagrody o wartości 20 tysięcy euro. Solidna dawka wiedzy o światowych trendach i możliwość poznania ponad 250 europejskich startupów. infoShare, największa w tej części Europy konferencja technologiczna, zaprasza do  rejestracji. Tegoroczna XII edycja, odbędzie się w dniach 22 - 23 maja w Gdańsku i znów zgromadzi tłumy.
infoShare 2017 w liczbach

temu

Organizatorzy tegorocznego infoShare ponownie udowodnili, że jest to wydarzenie na skalę europejską. Większa przestrzeń, nowe sceny i tamaty sprowadziły do Gdańska ponad 5500 ludzi z Polski i zagranicy. W konferencji uczestniczyło 250 startupów, 133 speakerów i 180 wystawców.
Podbili InfoShare. Zgarnęli wszystkie nagrody. FINDAIR najlepszym startupem 2017 roku! 

temu

FindAir wygrało oba konkursy organizowane w ramach konferencji infoShare. Pokonali ponad 200 konkurentów i zgarnęli w sumie blisko 40 tysięcy Euro w tym 20 tysięcy przyznane przez Miasto Gdańsk dla zwycięzcy infoShare Startup Contest. Przed FindAir otwarta droga do inwestycji za milion.
FindAir - najlepszym medycznym startupem w CEE

temu

Właśnie dziś na infoShare 2017 jury konkursu Digital Healthcare Hackathon wybrało najlepszy medyczny startup w CEE. FindAir przekonało do siebie 9 międzynarodowych ekspertów i zgarnęło 17,5 tysiąca Euro. Drugie i trzecie miejsce zajęły adekwatnie: StethoMe™ oraz Medical Simulation Technologies.

PayU rozszerza współpracę z Visa i wprowadza usługę Visa Checkout

Dzięki współpracy PayU z Visa, polscy eKonsumenci mogą w wygodny i bezpieczny sposób zapłacić za zakupy online za pomocą Visa Checkout.