PONAD 4,5 MILIONA ZŁOTYCH DLA STARTUPÓW
Kopiuj tekst

23 marca 2017

PONAD 4,5 MILIONA ZŁOTYCH DLA STARTUPÓW

Wsparcie europejskich inwestorów, infoShare Startup Contest oraz Digital Healthcare Hackaton. W ramach tegorocznej edycji startupy będą miały szansę otrzymać wsparcie finansowe przekraczające 4,5 miliona złotych. Organizatorzy infoShare 2017 mocno kuszą innowatorów. Specjalnie z myślą o nich ściągają inwestorów z Europy i uruchamiają szereg konkursów.

4 mln złotych od inwestorów

Znaczenie infoShare w budowaniu kontaktów między inwestorami a startupami rośnie się z każdą edycją wydarzenia. Ponad 80% wszystkich startupów obecnych na poprzednim infoShare deklaruje, że podczas konferencji spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy. Sukcesem zakończyło się np. spotkania Ferber VC i Saas Managera. Fundusz zainwestował w startup 250 tys. Euro.
W tym roku inwestorzy zaproszeni na infoShare są gotowi przeznaczyć 1 mln Euro na inwestycje w startupy startujące w konkursie, jeśli tylko te ich do siebie przekonają.

20 tys. euro na infoShare Startup Contest

Już po raz czwarty infoShare organizuje konkurs z myślą o startupach, które chciałyby pokazać się szerokiej publiczności i zgarnąć 20 tys. Euro. Współorganizatorem infoShare Startup Contest jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. W konkursie wezmą udział wszystkie startupy, które do 10 kwietnia wypełnią zgłoszenie na https://infoshare.pl/startup-contest/.
W zeszłym roku o nagrodę, ufundowaną przez Miasto Gdańsk, walczyło blisko 200 firm z 13 różnych państw CEE.

36 tys. euro dla startupów medycznych

Po pulę 36 tys. Euro sięgną startupy z branży medycznej, które pokonają konkurencję w ramach Digital Healthcare Hackaton. Współorganizatorem konkursu finansowanego w ramach europejskiego projektu Innolabs jest Pomorski Klaster ICT Interizon. Innolabs należy do programu Horyzont 2020.*

Polska jest krajem, w którym inwestycje w R&D w branży farmaceutycznej i medtech są najniższe w Europie. Jednocześnie wzrasta potrzeba na mobilne rozwiązania monitorujące stan zdrowia oraz takie, które rozwiążą problem opieki nad starzejącym się społeczeństwem. Wspólne stworzenie okazji medycznym startupom do tego, aby zaprezentować się międzynarodowej publiczności wydało nam się koniecznością. - podkreśla Grzegorz Borowski, CEO infoShare.

Więcej informacji na temat infoShare dostępnych jest na stronie https://infoshare.pl
----------------------------------------------------------------
O infoShare. 
Największa konferencja technologiczna i startupowa w Środkowo-Wschodniej Europie.  Stawia na technologię, rozwój i społeczność. Co roku pasja organizatorów łączy tysiące ludzi szukających platformy do zdobywania wiedzy, networkingu i rozwoju. Deweloperzy, startuperzy, inwestorzy, menedżerowie oraz liderzy innowacji, marketerzy i media spotykają się na konferencji infoShare, aby odkrywać świat technologii. Tu każdy uczestnik znajdzie dla siebie przestrzeń i warunki, by współtworzyć społeczność dla swoich innowacji. Let’s grow with technology!
* Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 wspierającego rozwój badań naukowych i innowacje. Umowa o dotację nr No 691556.
01.jpg03.jpg04.jpg02.jpg
Powiązane artykuły
Kolejny rekord infoShare. Konferencja przyciągnęła do Gdańska ponad 6 tysięcy uczestników

Ponad 6 tysięcy uczestników z 55 krajów, ponad 250 startupów i aż 202 ekspertów z całego świata, którzy w trakcie dwóch dni wydarzenia dzielili się swoją wiedzą na 7 scenach konferencji. Po raz dwunasty organizatorzy udowodnili, że infoShare zasługuje na miano największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo - Wschodniej.
THINAIR WATER najlepszym startupem infoShare Startup Contest 2018! 20 tysięcy Euro nagrody pomoże im zmienić świat.

ThinAir Water wygrało konkurs organizowany w ramach konferencji infoShare. Pokonali blisko 500 konkurentów i zgarnęli 20 tysięcy Euro ufundowane przez Miasto Gdańsk. Przed ThinAir Water otwarta droga do inwestycji za miliony.
RUSZA KONFERENCJA INFOSHARE 2018 – 3 POWODY DLACZEGO NIE MOŻNA JEJ PRZEGAPIĆ

6 000 uczestników, 150 czołowych prelegentów z Polski i ze świata, ponad 2 500 firm i startupów z całej Europy. Już za dwa tygodnie, 22 maja w AmberExpo w Gdańsku rusza 12. edycja infoShare, największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo - Wschodniej. Rejestracja trwa.
Gdańskie spotkanie autorskie Michała Szafrańskiego. Autor książki „Zaufanie, czyli waluta przyszłości” wystąpi podczas infoShare 2018 i odpowie na pytania czytelników

22 maja na konferencji infoShare w Gdańsku odbędzie się spotkanie autorskie Michała Szafrańskiego, poświęcone jego najnowszej książce „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00, a poprowadzi je Arlena Witt.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.