Polacy chcą zmieniać na lepsze atmosferę pracy w firmach za granicą
Kopiuj tekst

26 kwietnia 2017

Polacy chcą zmieniać na lepsze atmosferę pracy w firmach za granicą

Bartosza Michałek - były prezes giełdowej spółki Comperia.pl po walidacji modelu biznesowego i rozpoznaniu reakcji polskiego rynku na nowy projekt iniJOB idzie dalej. Wraz ze wspólnikiem oraz całym zespołem planują poprawić atmosferę pracy w firmach w Polsce i za granicą. Fundusze potrzebne do wyjścia na nowe rynki zbierze m.in. wśród inwestorów Beesfund.com. W tym celu ruszyła kampania sprzedaży 5000 akcji na www.akcjainiJOB.pl.

iniJOB.com to projekt internetowy stworzony przez Bartosza Michałka. To miejsce, w którym pracownicy całkiem anonimowo organizują się i zgłaszają pracodawcom swoje inicjatywy zmieniające miejsce pracy. Jednocześnie pracodawcy - odpowiadając na inicjatywy zespołu - mają szansę na poprawienie atmosfery w firmie, budowanie swojego wizerunku i co najistotniejsze zmniejszają ryzyko utraty dobrych pracowników.
Od dziś przy wsparciu Beesfund.com – platformy finansowania społecznościowego rusza pierwsza publiczna emisja akcji iniJOB. Do nabycia jest 5 000 akcji o łącznej wartości 400 tys zł. Celem akcji jest zebranie funduszy na dalszy rozwój portalu: przygotowanie się do ekspansji zagranicznej, uruchomienie wersji anglojęzycznej oraz dodanie kolejnych funkcji dla pracowników i pracodawców.
Podstawowa wersja serwisu iniJOB wystartowała 10 stycznia 2017 roku. Pierwsze miesiące działania iniJOB miały na celu walidację modelu biznesowego i rozpoznanie reakcji rynku. Obecnie iniJOB jest platformą unikalną na skalę globalną i ma ambicję dorównać takim firmom jak GlassDoor czy GLINT - wycenianych na setki milionów dolarów. Jak podkreślają twórcy portalu, zakup akcji iniJOB to szansa na potencjalnie atrakcyjną inwestycję, ale też możliwość zaangażowania się w zmianę własnego środowiska pracy.

Każdy pracownik może stać się ambasadorem iniJOB w swojej firmie. A każda firma to nowy klient iniJOB. Realizujemy projekt finansowania społecznościowego, aby do akcjonariatu pozyskać jak najwięcej pracowników firm. Nawet pojedynczy akcjonariusz będzie mógł wesprzeć iniJOB poprzez promowanie naszej idei w swojej firmie. W ten sposób przyczyni się do wzrostu jej wartości, a więc wartości swoich akcji

- mówi Bartosz Michałek, pomysłodawca i założyciel iniJOB.

Gwarantujemy użytkownikom bezpieczeństwo i anonimowość. Pozwalamy im zmieniać swoje firmy bez konieczności zmiany pracy. Zyskują na tym pracownicy i pracodawcy. A my umiemy na tym zarabiać

- dodaje.

Siłą iniJOB są osoby zaangażowane w jego powstanie i rozwój. Bartosz Michałek ma za sobą budowę i wprowadzenie na giełdę spółki Comperia.pl - pierwszej w Polsce porównywarki usług finansowych.  Akcjonariuszem portalu iniJOB.com jest również Rafał Ferber, twórca portalu społecznościowego „Mordor na Domaniewskiej”.  Wszystkim bliska jest idea polegająca na budowaniu pozytywnych relacji pracownik - pracodawca. Takie spółki mają poważną siłę zmieniania rzeczywistości i dlatego bardzo się cieszymy, że iniJOB zawitało na naszej platformie

- podkreśla Arkadiusz Regiec, CEO Beesfund.

Akcje iniJOB dostępne są na stronie www.akcjainiJOB.pl
----------------------------------------------------------
O Beesfund

Beesfund jest jedyną  platformą w Europie Środkowo-Wschodniej, która współpracuje przy  emisjach akcji  Spółek Akcyjnych i Spółek Komandytowo-Akcyjnych. Po  przeprowadzonej emisji pomaga także w procesie dalszego pozyskania  kapitału na rozwój. Na swoim koncie mają emisje dla takich podmiotów  jak: Browar Inne Beczki, Migam.org, InPay, Towarzystwa Biznesowe,  Faktorama, Cydrownia. Emisja na platformie Beesfund niesie dla  przedsiębiorcy szereg korzyści. Jest to przede wszystkim zbudowanie  społeczności inwestorów wokół firmy oraz okazja do przeprowadzenia  kampanii PR-owej i marketingowej. Przeprowadzenie emisji to także wycena  wartości biznesu, która może przełożyć się na zainteresowanie  potencjalnych inwestorów strategicznych. Z innej strony to też szansa  dla pracowników firmy, aby stać się akcjonariuszami biznesu, w którym są  zatrudnieni. Najważniejsze jednak jest to, że firmy mogą pozyskać  kapitał w wysokości 100 tys. euro i przygotować się do debiutu spółki na  Newconnect lub GPW.
grafika_1.pnggrafika_2.pnggrafika_3.jpg
Powiązane artykuły
PRODUCENT SERA ROZWINIE BIZNES DZIĘKI CROWDFUNDINGOWI!

Polskie mleczarnie to fenomen. Z powodzeniem poradziły sobie z rosyjskim embargo, odważnie konkurują na rodzimym rynku z zagranicznymi gigantami i z sukcesem eksportują produkty na cały świat. Dodatkowo sprzyjają im światowe trendy oraz wzrost popytu na sery*. Mimo to niewielu graczy decyduje się wyjść na rynek z ofertą dla inwestorów. Na taki krok zdecydowała się Stara Mleczarnia S.A. - producent ekologicznych serów. Korzystając ze sprzyjającej koniunktury i możliwości jakie daje crowdfunding udziałowy, spółka chce pozyskać od społecznościowego akcjonariatu  blisko 400 tysięcy złotych na rozwój.
TEN SER ŚMIERDZI DOBRYM BIZNESEM!

Polskie mleczarnie to fenomen. Z powodzeniem poradziły sobie z rosyjskim embargo, odważnie konkurują na rodzimym rynku z zagranicznymi gigantami i z sukcesem eksportują produkty na cały świat. Dodatkowo sprzyjają im światowe trendy oraz wzrost popytu na sery*. Mimo to niewielu graczy decyduje się wyjść na rynek z ofertą dla inwestorów. Na taki krok zdecydowała się Stara Mleczarnia S.A. - producent ekologicznych serów. Korzystając ze sprzyjającej koniunktury i możliwości jakie daje crowdfunding udziałowy, spółka chce pozyskać od społecznościowego akcjonariatu  blisko 400 tysięcy złotych na rozwój.
CITY INSPIRE INSPIRUJE INWESTORÓW

City Inspire S.A., twórcy wirtualnych przewodników turystycznych, z których korzysta ponad 400 obiektów hotelowych na świecie planują wejść na warszawski parkiet giełdowy NewConnect i zostać liderem w obszarze e-turystyki.  Właściciele wierzą, że właściwa droga do osiągnięcia tego celu to crowdfunding udziałowy. 14 listopada spółka rozpoczęła emisję akcji we współpracy z platformą Beesfund.com
AKCJE W RYTMIE DISCO:VR

Funkcjonujący od 2016 roku Disco:VR zrealizuje swój plan bycia największym centrum wirtualnej rozrywki w Europie przy wsparciu akcjonariatu społecznościowego. Od 27 lipca rusza sprzedaż akcji firmy. Do upowszechniania wirtualnej rzeczywistości może się dołożyć każdy fan tej rozrywki. Wystarczy zainwestować 50 zł w akcję firmy i stać się jej współwłaścicielem. Pozyskany ze sprzedaży akcji kapitał przeznaczony będzie m.in. na rozwój kolejnych salonów, technologii do gry w świecie VR i co najważniejsze na rozwoju wirtualnych dyscyplin sportowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.