TO NAPRAWDĘ DZIAŁA – MIGAM WRACA NA PLATFORMĘ BEESFUND.COM PO SUKCESIE PIERWSZEJ RUNDY FINANSOWANIA SPOŁECZNOŚCIOWEGO

8 maja 2017

TO NAPRAWDĘ DZIAŁA – MIGAM WRACA NA PLATFORMĘ BEESFUND.COM PO SUKCESIE PIERWSZEJ RUNDY FINANSOWANIA SPOŁECZNOŚCIOWEGO

Opublikowany

Ponad 300 tys. zł zebrane podczas pierwszej emisji akcji i gotowość do zebrania kolejnych 400 tys. zł. Ich pomysł i chęć eliminowania barier komunikacyjnych w kontakcie z Głuchymi przekonały społeczność inwestorów Beesfund.com. Teraz wracają, aby wspólnie pomagać dalej. Migam.org zamierza pozyskać kolejne środki na rozwój dzięki sprawdzonemu modelowi finansowania, którym jest crowdfunding udziałowy.

Dlaczego crowdfunding udziałowy? Migam ma ambicję wejść ze swoimi rozwiązaniami na globalny rynek, gdzie na pomoc w samej Europie czeka 4 mln osób Głuchych. Żeby to zrobić potrzebują kapitału. Właśnie dlatego po raz drugi zwrócili się po wsparcie do naszych inwestorów.

– podkreśla Arkadiusz Regiec, CEO Beesfund.com

Tym razem Migam sięga po 400 tys zł. W tym celu spółka wyemitowała 1600 akcji, każda o wartości 250 zł, które można nabyć przez stronę: www.inwestor.migam.org. Zebrane środki firma zamierza przeznaczyć na realizację poniższych celów:
  • zwiększenie liczby klientów biznesowych do 250  - dziś jest ich 93
  • stworzenie globalnej społeczności tłumaczy języka migowego
  • franczyzę oprogramowania w innych krajach
  • rozwój aplikacji automatycznego tłumacza KinecTranslator
  • uruchomienie nowych usług jak pośrednictwo pracy dla osób głuchych (pomoc w znalezieniu pracy dla 1000 osób rocznie)
  • zwiększenie miesięcznej sprzedaży podręczników do nauki języka migowego do 200 sztuk – dziś jest to 40 sztuk
  • pozyskanie 5000 Głuchych klientów abonamentowych w T-Mobile z aplikacją Migam
W 2015 r. dzięki społeczności inwestorów Beesfund.com Migam zebrało ponad 300 tys. zł. Pozyskane środki umożliwiły szereg działań skierowanych na wyeliminowanie barier oraz dały równy dostęp do dóbr i usług dla osób Głuchych w 1145 punktach usługowych oraz ponad 90 instytucjach, urzędach i firmach w całej Polsce. Ale do zrobienia jest dużo więcej.
----------------------------------------------------------------
O Migam
Misją Migam jest eliminowanie barier komunikacyjnych w kontaktach z Głuchymi. Firma stworzyła aplikację "Tłumacz Migam", która w ramach miesięcznej opłaty abonamentowej umożliwia komunikację między głuchą, a słyszącą osobą za pomocą tłumacza języka migowego online. Obecnie posiada ponad 90 klientów prywatnych i instytucjonalnym, m.in. PZU, Ministerstwo Cyfryzacji, PKO BP, ING, PGNiG, T-mobile, Orange, NC+

O Beesfund
Beesfund jest jedyną platformą w Europie Środkowo-Wschodniej, która współpracuje przy emisjach akcji Spółek Akcyjnych i Spółek Komandytowo-Akcyjnych. Po przeprowadzonej emisji pomaga także w procesie dalszego pozyskania kapitału na rozwój. Na swoim koncie mają emisje dla takich podmiotów jak: Browar Inne Beczki, Migam.org, InPay, Towarzystwa Biznesowe, Faktorama, Cydrownia. Emisja organizowana przy współpracy z Beesfund niesie dla przedsiębiorcy szereg korzyści. Jest to przede wszystkim zbudowanie społeczności inwestorów wokół firmy oraz okazja do przeprowadzenia kampanii PR-owej i marketingowej. Przeprowadzenie emisji to także wycena wartości biznesu, która może przełożyć się na zainteresowanie potencjalnych inwestorów strategicznych. Z innej strony to też szansa dla pracowników firmy, aby stać się akcjonariuszami biznesu, w którym są zatrudnieni. Najważniejsze jednak jest to, że firmy mogą pozyskać kapitał w wysokości 100 tys. euro i przygotować się do debiutu spółki na NewConnect lub GPW.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter reklamowy i promocyjny, a rodzaj  oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego ani  memorandum informacyjnego.
LOGO_MIGAM_org.pngmigam_02.pngmigam_06.png

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
CITY INSPIRE INSPIRUJE INWESTORÓW

temu

City Inspire S.A., twórcy wirtualnych przewodników turystycznych, z których korzysta ponad 400 obiektów hotelowych na świecie planują wejść na warszawski parkiet giełdowy NewConnect i zostać liderem w obszarze e-turystyki.  Właściciele wierzą, że właściwa droga do osiągnięcia tego celu to crowdfunding udziałowy. 14 listopada spółka rozpoczęła emisję akcji we współpracy z platformą Beesfund.com
AKCJE W RYTMIE DISCO:VR

temu

Funkcjonujący od 2016 roku Disco:VR zrealizuje swój plan bycia największym centrum wirtualnej rozrywki w Europie przy wsparciu akcjonariatu społecznościowego. Od 27 lipca rusza sprzedaż akcji firmy. Do upowszechniania wirtualnej rzeczywistości może się dołożyć każdy fan tej rozrywki. Wystarczy zainwestować 50 zł w akcję firmy i stać się jej współwłaścicielem. Pozyskany ze sprzedaży akcji kapitał przeznaczony będzie m.in. na rozwój kolejnych salonów, technologii do gry w świecie VR i co najważniejsze na rozwoju wirtualnych dyscyplin sportowych.
GPW otwiera się na startupy – tworzy Akcelerator wspólnie z platformą Beesfund

temu

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. oraz Beesfund S.A. - największa polska platforma equity crowdfundingowa, podpisały porozumienie o współpracy.       Na jego mocy powstanie Akcelerator, który ułatwi networking z całym ekosystemem startupowym i będzie budował zainteresowanie startupami wśród spółek giełdowych
Polacy chcą zmieniać na lepsze atmosferę pracy w firmach za granicą

temu

Bartosza Michałek - były prezes giełdowej spółki Comperia.pl po walidacji modelu biznesowego i rozpoznaniu reakcji polskiego rynku na nowy projekt iniJOB idzie dalej. Wraz ze wspólnikiem oraz całym zespołem planują poprawić atmosferę pracy w firmach w Polsce i za granicą. Fundusze potrzebne do wyjścia na nowe rynki zbierze m.in. wśród inwestorów Beesfund.com. W tym celu ruszyła kampania sprzedaży 5000 akcji na www.akcjainiJOB.pl.

infoShare 2017 - jak technologie pomagają rozwijać biznes

Znamy listę ekspertów, którzy podczas 2 dni konferencji infoShare omawiać będą zagadnienia biznesowe dotyczące m.in. przyszłości europejskiego rynku technologicznego, nadchodzącej ery inteligentnych przedsiębiorstw czy wyzwań etycznych związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. Tegoroczna edycja infoShare to kompendium wiedzy niezbędnej przedsiębiorcom planującym rozwijać swój biznes w oparciu o technologie.