FindAir - najlepszym medycznym startupem w CEE

17 maja 2017

FindAir - najlepszym medycznym startupem w CEE

Opublikowany

Właśnie dziś na infoShare 2017 jury konkursu Digital Healthcare Hackathon wybrało najlepszy medyczny startup w CEE. FindAir przekonało do siebie 9 międzynarodowych ekspertów i zgarnęło 17,5 tysiąca Euro. Drugie i trzecie miejsce zajęły adekwatnie: StethoMe™ oraz Medical Simulation Technologies.

Po wygraną w konkursie Digital Healthcare Hackaton sięgnęły startupy FindAir, StethoMe™ i Medical Simulation Technologies Sp. z o.o.. Przez prawie 3 miesiące firmy konkurowały między sobą i z ponad setką innych startupów. Ich zadaniem było przekonać do siebie międzynarodowe jury.
Konkurs był współorganizowany przez infoShare oraz Interizon, Pomorski Klaster ICT, w ramach europejskiego projektu Innolabs należącego do programu Horyzont 2020.* Nagrody to w sumie 36 tys. Euro dzięki, którym dobrze zapowiadające się startupy z branży medycznej będą mogły rozwijać swoje produkty.

Pierwsza edycja Digital Healthcare Hackathon była nie lada wyzwaniem. Dziękujemy naszemu partnerowi za to, że wspólnie mogliśmy znaleźć te wspaniałe projekty. Jestem przekonany, że ochrona zdrowia to obszar, w którym technologia ma coraz więcej do powiedzenia. I jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!

podkreśla Grzegorz Borowski, CEO Fundacji infoShare.

1 Nagroda

FindAir - to firma tworząca inteligentne rozwiązania wspierające osoby chore na astmę. Rozwiązania FindAir bazują na połączeniu fizycznego urządzenia z aplikacją na telefon oraz ze specjalnie opracowanymi algorytmami sztucznej inteligencji. Więcej informacji na temat zwycięzcy jest dostępne pod linkiem oraz na stronie: http://findair.pl/

2 Nagroda

StethoMe™ -  to pierwszy na świecie, elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop współpracujący ze smartfonem, z wbudowanym termometrem i inteligentnym systemem analizy dźwięków. Słowem Inteligentny stetoskop z termometrem przeznaczony dla rodziców. Więcej informacji na temat rozwiązania znajduje się pod tym linkiem oraz na stronie: http://stethome.com/
StethoMe™

StethoMe™

3 Nagroda

Medical Simulation Technologies Sp. z o.o. - to firma z branży zaawansowanych technologii medycznych wdrażająca na rynek nowatorskie symulatory służące do szkolenia lekarzy specjalistów w zakresie echokardiografii oraz mikroinwazyjnych operacji serca. Więcej informacji na temat firmy pod tym linkiem oraz na stronie www.mstech.eu.
Medical Simulation Technologies

Medical Simulation Technologies

----------------------------------------------------------------
O infoShare.
Największa konferencja technologiczna i startupowa w Środkowo-Wschodniej Europie.  Stawia na technologię, rozwój i społeczność. Co roku pasja organizatorów łączy tysiące ludzi szukających platformy do zdobywania wiedzy, networkingu i rozwoju. Deweloperzy, startup’erzy, inwestorzy, menedżerowie oraz liderzy innowacji, marketerzy i media spotykają się na konferencji infoShare, aby odkrywać świat technologii. Tu każdy uczestnik znajdzie dla siebie przestrzeń i warunki, by współtworzyć społeczność dla swoich innowacji. Let’s grow with technology!
*Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020 wspierającego rozwój badań naukowych i innowacje. Umowa o dotację nr No 691556.
18338745_1588726251148839_958227220_o.pngStethoMe__pack.pngIMG_6082.JPGImage uploaded from iOS (2).jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

InfoShare_StartupContest.jpg

grafika | 659 KB

Pobierz
FindAir_InfoShare_StartupContest3.jpg

grafika | 854 KB

Pobierz
InfoShare_StartupContest1.jpg

grafika | 680 KB

Pobierz
FindAir_InfoShare_StartupContest2.jpg

grafika | 720 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Remarkable Ones z Tomaszem Relewiczem na pokładzie!

temu

Z początkiem października do zespołu Remarkable Ones dołączył Tomasz Relewicz przyjmując rolę Partnera agencji. Relewicz będzie odpowiadał za tworzenie strategii PR i realizację projektów komunikacyjnych dla firm oraz starupów działających w obszarze technologii i innowacji.
Polscy menadżerowie: inwestycje w nowe technologie to konieczność

temu

Zwiększenie produktywności oraz przychodów ze sprzedaży to główne czynniki motywujące polskie firmy do wdrażania nowych technologii. Z kolei największą przeszkodą jest brak rzetelnych porad dla przedsiębiorstw poszukujących możliwości wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Takie wnioski płyną z najnowszego badania TomTom Telematics.
Co trzecia polska firma nie kontroluje swoich kierowców na drogach

temu

Ponad połowa managerów w Polsce przyznaje, że ich podwładny spowodował lub uczestniczył w wypadku prowadząc samochód podczas podróży służbowej. Z badań TomTom Telematics wynika, że duża część polskich firm nie kontroluje czasu i sposobu w jaki ich pracownicy prowadzą samochody oraz nie prowadzi żadnych szkoleń w tym zakresie. Może to prowadzić do wymiernych strat finansowych.
Zarobią na monetyzacji danych w Ameryce Południowej - TogetherData otwiera biuro w Brazylii

temu

Zaczynali jako 2 osobowy startup w Google Campus w Warszawie. W niecałe 6 miesięcy zbudowali 40 osobowy zespół programistów i badaczy danych. 2016 rok zamknęli z milionowym zyskiem. Teraz Michał Grams i Paweł Brach, właściciele TogetherData, pierwszego Data Science House w Polsce, otwierają biuro w Brazylii, by skalować swój biznes w Ameryce Południowej.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.