Aplikacja mobilna naprawi Twój sen?

Aplikacja mobilna naprawi Twój sen?

Opublikowany

Około 8 proc. ludzi regularnie dręczą koszmary, a 30-40 proc. populacji doświadcza okresów bezsenności. Polacy odkryli sposób jak radykalnie poprawić jakość snu za pomocą… aplikacji mobilnej! Zespół Nightly właśnie rozpoczyna badanie skuteczności tej innowacyjnej aplikacji. Jeśli źle sypiasz nadarza się właśnie okazja do jej przetestowania za darmo. Wystarczy, że masz smartfona i dołączysz do badania.

Ułatwianie zasypiania, obniżenie liczby wybudzeń, przeciwdziałanie koszmarom oraz pobudka w fizjologicznie najlepszym momencie - Nightly to nie jest kolejne narzędzie do monitorowania snu. To jedno z pierwszych rozwiązań na świecie, dzięki któremu osoby doświadczające problemów ze snem, będą mogły poprawiać jakość swojego wypoczynku.
Nightly zostało stworzone przez interdyscyplinarny polski zespół naukowców, artystów i przedsiębiorców. Kluczowym elementem aplikacji są treści audiowizualne. Film oglądany przed zaśnięciem oraz dźwięki odtwarzane w precyzyjnie określonych momentach w ciągu nocy, zgodnych z indywidualnym przebiegiem snu, pomagają się zrelaksować i aktywnie stymulują sen. Ograniczają liczbę wybudzeń i redukują do minimum występowanie koszmarów w ciągu nocy. Specjalnie  stworzony inteligentny alarm aktywuje się nad ranem w najpłytszej fazie snu i ułatwia wstawanie.

Priorytetem twórców było stworzenie aplikacji, której działanie będzie oparte o naukową ekspertyzę i badania. Bezpieczeństwo nowatorskiego rozwiązania potwierdzono badaniami przeprowadzonymi w laboratorium w Ośrodku Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Okazało się, że aplikacja nie tylko nie zaburza architektury snu użytkownika, ale także dostosowuje się do niej aktywnie reagując w newralgicznych momentach.

Dołącz do badania i napraw swój sen

Startujące właśnie badania realizowane we współpracy z naukowcami Uniwersytetu SWPS pomogą w jeszcze lepszym dostosowaniu aplikacji do indywidualnych potrzeb użytkowników i osiąganiu jak najlepszych rezultatów. Badanie jest doskonałą okazją do bezpłatnego przetestowania aplikacji i sprawdzenia na ile poprawia ona sen każdego z nas. Pierwsza tura badań rozpoczyna się 17 lipca, a kolejna 24 lipca. Jeśli znasz język angielski, posiadasz smartfon z systemem iOS lub Android i zarejestrujesz się jako uczestnik badania przez 4 tygodni będziesz mógł testować aplikację w ramach badania a następnie otrzymasz exclusive pass  uprawniający do 3 miesięcznego przedpremierowego korzystania z aplikacji. Jeśli miewasz kłopoty ze snem wyślij niezwłocznie swoje zgłoszenie przez stronę: http://english.swps.pl/nightly-app

Projekt Nightly to kolejny dowód na to, że współpraca naukowców z biznesem może być korzystna dla obu stron. Zainteresował nas przede wszystkim sam pomysł na aplikację, która jest aktywna w czasie, kiedy śpimy i wpływa na jakość naszego odpoczynku. Chcemy zweryfikować jej efekty i przeprowadzić badanie naukowe, które może wpłynąć na ostateczny projekt aplikacji, a tym samym realnie poprawić jakość życia wielu osób na całym świecie. 

- mówi dr. Konrad Maj, psycholog społeczny, kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS.
--
O Nightly:
Nightly to zespół naukowców, artystów i przedsiębiorców, których misją jest tworzenie rozwiązań pomagających ludziom spać spokojnie i wstawać rano wypoczętymi. Po trzech latach badań i eksperymentów w laboratorium snu we współpracy z naukowcami i ekspertami medycyny snu, neuropsychologii i badaczami treści audiowizualnych, zespół Nightly znalazł sposób, aby poprawić jakość snu poprzez jego odpowiednie stymulowanie. Nightly pomaga w spokojnym zasypianiu, redukuje ilość koszmarów i wybudzeń w ciągu nocy oraz ułatwia wstawanie dzięki doborowi najlżejszej fazy snu o poranku. Aplikacja Nightly będzie miała premierę latem 2017 roku.  
NIGHTLY-1.pngNIGHTLY-2.pngNIGHTLY-3.jpgNIGHTLY-4.jpgNIGHTLY-5.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

NIGHTLY.jpg

grafika | 352 KB

Pobierz
NIGHTLY-3.jpg

grafika | 16,4 MB

Pobierz
NIGHTLY-4.jpg

grafika | 11,2 MB

Pobierz
NIGHTLY-5.jpg

grafika | 1,53 MB

Pobierz
NIGHTLY-6.png

grafika | 281 KB

Pobierz
NIGHTLY-1.png

grafika | 111 KB

Pobierz
NIGHTLY-2.png

grafika | 105 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
DreamJay, Inc raises $2.3M in series A funding round to remedy bad dreams

temu

DreamJay Inc, a start-up operating out of San Francisco, USA as well as Warsaw, Poland- has just raised $2.3M in a recent series A funding round to continue the research and development of Nightly, the mobile medical app which may help to prevent bad dreams.
Nightly z największą inwestycją w obszarze digital health

temu

Polski startup zebrał właśnie 2,3 mln dolarów na dalsze badania naukowe i rozwój Nightly, aplikacji przeciwdziałającej koszmarom.
Meet Nightly - first app that stimulates your dreams

temu

Nearly 8% of the population worldwide regularly struggles with nightmares. A whopping 30-40% suffers from insomnia. A Warsaw technology startup has developed a way to radically improve sleep quality with... a mobile app called Nightly! As the Nightly team is carrying out the final studies to confirm the effectiveness of the app, you can join the testing team and be among the first in the world to improve your dreams.
Papukurier – dostarczają dania z ponad 200 polskich restauracji. Właśnie pozyskali milionową inwestycję.

temu

Poznański startup Papukurier, dostarczający dania z ponad 200 restauracji w Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Warszawie pozyskał właśnie ponad milion złotych na rozwój od funduszy Data Ventures i Kogito Ventures. Spółka planuje ekspansję i dynamiczne rozszerzenie współpracy z najlepszymi restauracjami w Polsce.

Google tworzy fundusz dla startupów. Cel – wspieranie projektów badających sztuczną inteligencję

Gradient Ventures to nowy fundusz Google, który wesprze startupy zajmujące rozwojem technologii opartych na sztucznej inteligencji. Jego celem jest mentoring i pomoc startupom na bardzo wczesnym etapie wzrostu, takim, które na warsztat wzięły coś naprawdę trudnego - sztuczną inteligencję.