Rozwiń biznes za złotówkę - Explorer HQ zaprasza startupy do Białegostoku!

Rozwiń biznes za złotówkę - Explorer HQ zaprasza startupy do Białegostoku!

Opublikowany

Od września, przez trzy miesiące, na preferencyjnych warunkach będzie można korzystać ze wsparcia specjalistów, unikatowego networkingu i ponad 400m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej w centrum miasta. Explorer HQ rusza z nowym projektem dla firm i zaprasza wszystkich, którzy chcą sprawdzić co ludziom z głowami pełnymi pomysłów daje praca przy wspólnym stole, w jednym z najbardziej atrakcyjnych biur w Białymstoku. Do projektu można zgłaszać się od 1 września.

Sienkiewicza 1/1 to miejsce, w którym z racji cyklicznie odbywających się meetupów i licznych okazji do networkingu, na stałe zagościła już część białostockiego świata IT.  Teraz Explorer HQ zachęca do współpracy kolejne firmy skupione wokół tej branży. Od 20 września, przez okres 3 miesięcy mikroprzedsiębiorcy, startupy i freelancerzy będą mogli na preferencyjnych warunkach otrzymać dostęp do komfortowo wyposażonej powierzchni biurowej w samym centrum miasta i wsparcie specjalistów m.in. w zakresie technologii, wizerunku marki, relacji z mediami, prowadzenia finansów w firmie.  Do projektu, jako jeden z mentorów dołączył m.in. Maciej Kucharz. Cel – pokazanie lokalnie działającym firmom, że  współpraca, wymiana i doświadczeń w obrębie przestrzeni Explorera to szansa na rozwój ich biznesu, również za granicą.
Żeby dołączyć do projektu trzeba zarejestrować się na stronie http://bit.ly/explorer-hq w dniach 1 - 15 września. Kolejny etap to rozmowa.

Nie jesteśmy klasycznym coworkiem. Explorer HQ to przestrzeń, która ma linkować ludzi i pomagać w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Dlatego chcemy porozmawiać z każdym, kto zechce do nas dołączyć. Musimy mieć pewność, że możemy dać mu w ramach wspólnej przestrzeni to, czego potrzebuje do rozwoju swojego biznesu.

– podkreśla Tomek Józwowicz, manager całego projektu.

Białystok ma idealny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie skupionej wokół branży IT. Realizując naszą ideę, chcemy przenieść część tego unikatowego białostockiego ekosystemu do europejskiego, jednocześnie umożliwiając firmom, które powstały w Białymstoku nawiązanie współpracy z firmami z całej Europy.

- dodaje Józwowicz

Firmy, które zdecydują się przyjść do białostockiego Explorera będą mogły dodatkowo skorzystać  z komfortowych stanowisk pracy w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni. Do dyspozycji jest salka spotkań, sala szkoleniowo - konferencyjna na 80 osób, w pełni wyposażona przestrzeń kuchenno-barowa. Całość dodatkowo została uzupełniona o kanapy, na których można w każdej chwili odpocząć, ale również popracować. Explorer HQ oferuje ponadto dostęp do WiFi, projektora, TV, drukarki 3D, i pozostałych, standardowo dostępnych w biurach urządzeń.
Do tej pory z biura w Explorer HQ i idei tego miejsca skorzystał m.in. Paweł Kadysz i jego High On Pixels, który już w pierwszych tygodniach pobytu w nowej lokalizacji wyjechał do Oslo na projekt dla jednej z największych instytucji finansowych w Norwegii.

Zawsze wydawało mi się, że wielkie projekty to przede wszystkim Dolina Krzemowa. Po dołączeniu do Explorer HQ okazało się, że ludzie dostarczający usługi dla największych brandów i milionów ludzi pracują biurko obok. Największą wartością tej społeczności jest możliwość połączenia sił przy bardziej ambitnych przedsięwzięciach. To bezcenne doświadczenie, którego nie zdobyłbym we własnym, zamkniętym biurze, w którym przepracowałem poprzednie 5 lat.

- mówi Paweł Kadysz, założyciel High On Pixels

Pracę nad swoimi projektami prowadzi też freelancer Krzysztof Dzienis, który wybrał przestrzeń w Explorerze, bo znał ją już wcześniej z organizowanych tam cyklicznie spotkań dla programistów. Szybko znalazł tam i klienta, i pracownika.

Co daje przestrzeń Explorera? Sprzyja pracy twórczej i wymianie kontaktów, które mogą być początkiem długofalowej współpracy z firmami z branży na całym świecie.

- dodaje Tomek Józwowicz

Z biura przy Sienkiewicza 1/1 od początku uruchomienia Explorera korzysta też fundacja Hacklag. Regularnie odbywają się tam spotkania Geek Girls Carrots i liczne meetupy organizowane przez meet JS czy Data Science Białystok. Jednym ze współorganizatorów spotkań jest też Instapage.
-------------------------------------------------------
O Explorer HQ
Spółka powstała w 2014 roku jako podmiot wspierający administracyjnie podmioty branży IT w grupie kapitałowej Newmark Capital z Norwegii. W początkowych miesiącach pracowała jedynie dla Grupy. W wyniku sprawdzenia się modelu w zamkniętej grupie postanowiono o wyjściu na szerszy rynek. Pierwszymi większymi krokami były otwarcie wynajmowanego biura w Warszawie dla wszystkich podmiotów z branży IT oraz wynajęcie nowego biura w Białymstoku. Zarówno w jednej jak i drugiej lokalizacji biura również były otwarte dla społeczności nowych technologii, które poszukiwały miejsc na swoje spotkania. Poprzez współpracę z podmiotami komercyjnymi i niekomercyjnymi - stowarzyszenia, fundacje w kręgu Explorer HQ powstał swoisty ekosystem branżowy, który w połączeniu z kontaktami ze Skandynawią pozwolił na szybki i skuteczny system kojarzenia osób i firm. Do dnia dzisiejszego Explorer HQ w swoim modelu biznesowym zawiera office-sharing, czyli współdzielenia kosztów prowadzenia podmiotu przez wszystkich najemców w ich lokalizacjach, co pozwala na zniwelowanie kosztów, a zarazem otrzymanie wysokiej jakości usługi w atrakcyjnych lokalizacjach, przy jednoczesnym dostępie do szerszego rynku usług i produktów IT dla najemców. Z drugiej zaś strony inwestorzy i spółki z Grupy Kapitałowej mają dostęp do młodych talentów poszukujących nowych wyzwań.
ExlorerHQ_black__safe-space.pngTJ.jpghacklag-00003.jpghacklag-00016.jpghacklag-00008.jpghacklag-00015.jpghacklag-00006.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Polskie firmy spragnione nowych technologii, ale zmieniają się zbyt wolno

temu

Według najnowszych badań TomTom Telematics, połowa polskich managerów (50%) przyznaje, że implementacja innowacyjnych rozwiązań technologicznych w firmach jest dla nich bardzo ważna, a polskie firmy chętnie i szybko je adaptują (83%). Jednocześnie przedsiębiorstwa znad Wisły wydają na innowacje mniej niż połowę tego, co firmy z Europy Zachodniej (średnio: 12 tys. euro rocznie, co stanowi 36%wydatków firm francuskich i 41% inwestycji firm z Niemiec) a managerowie jako główną przeszkodę w implementacji wskazują cenę dostępnych rozwiązań (37%).
Nightly z największą inwestycją w obszarze digital health

temu

Polski startup zebrał właśnie 2,3 mln dolarów na dalsze badania naukowe i rozwój Nightly, aplikacji przeciwdziałającej koszmarom.
GIODO: poważne zagrożenie dla danych Polaków – konieczne ograniczenia w dostępie do bazy PESEL. Co dalej z odzyskiwaniem długów przez firmy windykacyjne i komorników?

temu

Kontrola przeprowadzona w lutym 2017 r. przez Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wykazała, że Ministerstwo Cyfryzacji będące głównym administratorem danych przetwarzanych w rejestrze PESEL naruszyło przepisy o ochronie danych osobowych.
DreamJay, Inc raises $2.3M in series A funding round to remedy bad dreams

temu

DreamJay Inc, a start-up operating out of San Francisco, USA as well as Warsaw, Poland- has just raised $2.3M in a recent series A funding round to continue the research and development of Nightly, the mobile medical app which may help to prevent bad dreams.

Poznaj 5 kroków skutecznego dotarcia do klienta - czyli co każdy marketer powinien wiedzieć o marketing automation.

Taniej, szybciej i efektywniej. Firmy z całego świata przechwalają się rekordowymi wzrostami sprzedaży, jakie zapewniła im automatyzacja marketingu. Tylko jak się za nią zabrać? „Marketing automation” to dziś jedno z popularniejszych haseł związanych z prowadzeniem sprzedaży online. Przyczyny są oczywiste. Automatyzując marketing w swojej firmie oszczędzasz czas i pieniądze, równocześnie zwiększasz przychody lub... wygrywasz wybory – sztab byłego prezydenta USA Baracka Obamy wykorzystał jako pierwszy na szeroką skalę narzędzia do automatyzacji marketingu podczas wyborów prezydenckich w roku 2012. Dzięki marketing automation łatwo przeanalizujesz zachowania i zwyczaje swoich klientów, zidentyfikujesz tych najlepiej rokujących i przekażesz klientom dopasowaną do ich potrzeb ofertę – w odpowiednim czasie i miejscu. Jak się do tego zabrać?