Rozwiń biznes za złotówkę - Explorer HQ zaprasza startupy do Białegostoku!

Rozwiń biznes za złotówkę - Explorer HQ zaprasza startupy do Białegostoku!

Opublikowany

Od września, przez trzy miesiące, na preferencyjnych warunkach będzie można korzystać ze wsparcia specjalistów, unikatowego networkingu i ponad 400m2 nowoczesnej przestrzeni biurowej w centrum miasta. Explorer HQ rusza z nowym projektem dla firm i zaprasza wszystkich, którzy chcą sprawdzić co ludziom z głowami pełnymi pomysłów daje praca przy wspólnym stole, w jednym z najbardziej atrakcyjnych biur w Białymstoku. Do projektu można zgłaszać się od 1 września.

Sienkiewicza 1/1 to miejsce, w którym z racji cyklicznie odbywających się meetupów i licznych okazji do networkingu, na stałe zagościła już część białostockiego świata IT.  Teraz Explorer HQ zachęca do współpracy kolejne firmy skupione wokół tej branży. Od 20 września, przez okres 3 miesięcy mikroprzedsiębiorcy, startupy i freelancerzy będą mogli na preferencyjnych warunkach otrzymać dostęp do komfortowo wyposażonej powierzchni biurowej w samym centrum miasta i wsparcie specjalistów m.in. w zakresie technologii, wizerunku marki, relacji z mediami, prowadzenia finansów w firmie.  Do projektu, jako jeden z mentorów dołączył m.in. Maciej Kucharz. Cel – pokazanie lokalnie działającym firmom, że  współpraca, wymiana i doświadczeń w obrębie przestrzeni Explorera to szansa na rozwój ich biznesu, również za granicą.
Żeby dołączyć do projektu trzeba zarejestrować się na stronie http://bit.ly/explorer-hq w dniach 1 - 15 września. Kolejny etap to rozmowa.

Nie jesteśmy klasycznym coworkiem. Explorer HQ to przestrzeń, która ma linkować ludzi i pomagać w nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Dlatego chcemy porozmawiać z każdym, kto zechce do nas dołączyć. Musimy mieć pewność, że możemy dać mu w ramach wspólnej przestrzeni to, czego potrzebuje do rozwoju swojego biznesu.

– podkreśla Tomek Józwowicz, manager całego projektu.

Białystok ma idealny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie skupionej wokół branży IT. Realizując naszą ideę, chcemy przenieść część tego unikatowego białostockiego ekosystemu do europejskiego, jednocześnie umożliwiając firmom, które powstały w Białymstoku nawiązanie współpracy z firmami z całej Europy.

- dodaje Józwowicz

Firmy, które zdecydują się przyjść do białostockiego Explorera będą mogły dodatkowo skorzystać  z komfortowych stanowisk pracy w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni. Do dyspozycji jest salka spotkań, sala szkoleniowo - konferencyjna na 80 osób, w pełni wyposażona przestrzeń kuchenno-barowa. Całość dodatkowo została uzupełniona o kanapy, na których można w każdej chwili odpocząć, ale również popracować. Explorer HQ oferuje ponadto dostęp do WiFi, projektora, TV, drukarki 3D, i pozostałych, standardowo dostępnych w biurach urządzeń.
Do tej pory z biura w Explorer HQ i idei tego miejsca skorzystał m.in. Paweł Kadysz i jego High On Pixels, który już w pierwszych tygodniach pobytu w nowej lokalizacji wyjechał do Oslo na projekt dla jednej z największych instytucji finansowych w Norwegii.

Zawsze wydawało mi się, że wielkie projekty to przede wszystkim Dolina Krzemowa. Po dołączeniu do Explorer HQ okazało się, że ludzie dostarczający usługi dla największych brandów i milionów ludzi pracują biurko obok. Największą wartością tej społeczności jest możliwość połączenia sił przy bardziej ambitnych przedsięwzięciach. To bezcenne doświadczenie, którego nie zdobyłbym we własnym, zamkniętym biurze, w którym przepracowałem poprzednie 5 lat.

- mówi Paweł Kadysz, założyciel High On Pixels

Pracę nad swoimi projektami prowadzi też freelancer Krzysztof Dzienis, który wybrał przestrzeń w Explorerze, bo znał ją już wcześniej z organizowanych tam cyklicznie spotkań dla programistów. Szybko znalazł tam i klienta, i pracownika.

Co daje przestrzeń Explorera? Sprzyja pracy twórczej i wymianie kontaktów, które mogą być początkiem długofalowej współpracy z firmami z branży na całym świecie.

- dodaje Tomek Józwowicz

Z biura przy Sienkiewicza 1/1 od początku uruchomienia Explorera korzysta też fundacja Hacklag. Regularnie odbywają się tam spotkania Geek Girls Carrots i liczne meetupy organizowane przez meet JS czy Data Science Białystok. Jednym ze współorganizatorów spotkań jest też Instapage.
-------------------------------------------------------
O Explorer HQ
Spółka powstała w 2014 roku jako podmiot wspierający administracyjnie podmioty branży IT w grupie kapitałowej Newmark Capital z Norwegii. W początkowych miesiącach pracowała jedynie dla Grupy. W wyniku sprawdzenia się modelu w zamkniętej grupie postanowiono o wyjściu na szerszy rynek. Pierwszymi większymi krokami były otwarcie wynajmowanego biura w Warszawie dla wszystkich podmiotów z branży IT oraz wynajęcie nowego biura w Białymstoku. Zarówno w jednej jak i drugiej lokalizacji biura również były otwarte dla społeczności nowych technologii, które poszukiwały miejsc na swoje spotkania. Poprzez współpracę z podmiotami komercyjnymi i niekomercyjnymi - stowarzyszenia, fundacje w kręgu Explorer HQ powstał swoisty ekosystem branżowy, który w połączeniu z kontaktami ze Skandynawią pozwolił na szybki i skuteczny system kojarzenia osób i firm. Do dnia dzisiejszego Explorer HQ w swoim modelu biznesowym zawiera office-sharing, czyli współdzielenia kosztów prowadzenia podmiotu przez wszystkich najemców w ich lokalizacjach, co pozwala na zniwelowanie kosztów, a zarazem otrzymanie wysokiej jakości usługi w atrakcyjnych lokalizacjach, przy jednoczesnym dostępie do szerszego rynku usług i produktów IT dla najemców. Z drugiej zaś strony inwestorzy i spółki z Grupy Kapitałowej mają dostęp do młodych talentów poszukujących nowych wyzwań.
ExlorerHQ_black__safe-space.pngTJ.jpghacklag-00003.jpghacklag-00016.jpghacklag-00008.jpghacklag-00015.jpghacklag-00006.jpg

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Skandynawski sposób na biznes jak magnes przyciąga polskie startupy

temu

Poza pięknymi biurami i komfortowymi warunkami pracy łączy ich ta sama filozofia robienia biznesu. Na 20 piętrze jednego z warszawskich wieżowców, w Białymstoku i w Oslo, grupa norweskich inwestorów rozwija Explorer HQ - skandynawski hub dla firm technologicznych. Do współpracy w Polsce dołączyło już 25 startupów.
Polscy menadżerowie: inwestycje w nowe technologie to konieczność

temu

Zwiększenie produktywności oraz przychodów ze sprzedaży to główne czynniki motywujące polskie firmy do wdrażania nowych technologii. Z kolei największą przeszkodą jest brak rzetelnych porad dla przedsiębiorstw poszukujących możliwości wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Takie wnioski płyną z najnowszego badania TomTom Telematics.
Bezpieczne dziecko na wakacjach – dzięki aplikacji polskiego startupu będziesz wiedział z kim rozmawia Twoja pociecha

temu

Datarino, wrocławska firma technologiczna stworzyła aplikację, która rozpoznaje dzwoniące numery. Jak podkreślają jej twórcy, może ona być również wykorzystana jako narzędzie do ochrony najmłodszych. Dzięki niej dzieci mogą uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, a rodzice zmniejszyć ryzyko, że ich dziecko padnie ofiarą przestępstwa na tle seksualnym.
Hubert Rączkowski dołącza do zespołu Remarkable Ones

temu

Z początkiem czerwca do agencji Remarkable Ones dołączył Hubert Rączkowski, obejmując stanowisko Senior Communication Consultanta. Będzie odpowiadał za realizację projektów komunikacyjnych dla firm oraz startupów technologicznych. Hubert Rączkowski posiada ponad 7 letnie

Poznaj 5 kroków skutecznego dotarcia do klienta - czyli co każdy marketer powinien wiedzieć o marketing automation.

Taniej, szybciej i efektywniej. Firmy z całego świata przechwalają się rekordowymi wzrostami sprzedaży, jakie zapewniła im automatyzacja marketingu. Tylko jak się za nią zabrać? „Marketing automation” to dziś jedno z popularniejszych haseł związanych z prowadzeniem sprzedaży online. Przyczyny są oczywiste. Automatyzując marketing w swojej firmie oszczędzasz czas i pieniądze, równocześnie zwiększasz przychody lub... wygrywasz wybory – sztab byłego prezydenta USA Baracka Obamy wykorzystał jako pierwszy na szeroką skalę narzędzia do automatyzacji marketingu podczas wyborów prezydenckich w roku 2012. Dzięki marketing automation łatwo przeanalizujesz zachowania i zwyczaje swoich klientów, zidentyfikujesz tych najlepiej rokujących i przekażesz klientom dopasowaną do ich potrzeb ofertę – w odpowiednim czasie i miejscu. Jak się do tego zabrać?