TomTom Telematics oficjalnie największym dostawcą rozwiązań telematycznych w Europie
Kopiuj tekst

TomTom Telematics oficjalnie największym dostawcą rozwiązań telematycznych w Europie

TomTom  Telematics po raz trzeci z rzędu został uznany przez firmę analityczną  Berg Insight za największego dostawcę rozwiązań do zarządzania flotą w  Europie. Informacja ta została ogłoszona w opublikowanym niedawno 12.  wydaniu raportu Berg Insight Fleet Management in Europe.

W 2017 r. europejski rynek zarządzania flotą w dalszym ciągu rozwija się dynamicznie, co wynika z coraz lepszego zrozumienia korzyści biznesowych, jakie mogą przynieść organizacjom rozwiązania typu connected car. TomTom Telematics odniósł wielki sukces w wykorzystaniu tego potencjału, odnotowując z roku na rok solidny wzrost przychodów, przewyższający wyniki konkurencji. Innowacyjne usługi telematyczne firmy w ostatnich latach przyczyniły się do znaczącego rozwoju bazy klientów, przez co z rozwiązań TomTom Telematics korzysta obecnie dwukrotnie więcej użytkowników niż z usług największej konkurencyjnej firmy.

Johan Fagerberg, CEO w Berg Insight

TomTom Telematics buduje swoją renomę zaufanego partnera w zakresie zarządzania flotą, oferując specjalistyczne rozwiązania, aby pomóc przedsiębiorstwom każdej wielkości i we wszystkich sektorach przemysłu, zmniejszyć koszty oraz zoptymalizować ich działalność. Tytuł przyznany przez Berg Insight jest świadectwem potencjału WEBFLEET oraz naszej platformy telematycznej, chronionej zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2013. Nieustannie podnosząc poprzeczkę w zakresie wiodącej na rynku innowacyjnej technologii, zachowujemy niezmienne zaangażowanie w realizację najwyższych standardów obsługi klienta.

Thomas Schmidt, Dyrektor Zarządzający w TomTom Telematics

O TomTom Telematics

TomTom Telematics jest wyodrębnioną jednostką TomTom, zajmującą się zarządzaniem flotami, telematyką pojazdową i świadczeniem usług typu "connected car". Nasza platforma WEBFLEET oferuje rozwiązanie "Software-as-a-Service", z którego korzystają zarówno małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa w celu zapewnienia efektywniejszego wykorzystania pojazdów, optymalizacji kosztów eksploatacyjnych i paliwa, wsparcia kierowców oraz ogólnego zwiększenia wydajności pracy. Ponadto TomTom Telematics świadczy usługi na rzecz ubezpieczycieli, wypożyczalni samochodów, przedsiębiorstw leasingowych, importerów samochodowych oraz podmiotów kierujących swoją ofertę zarówno do przedsiębiorców, jak i do konsumentów.

Z bazą obsługiwanych pojazdów liczącą ponad 785.000 jednostek na całym świecie, TomTom Telematics zalicza się do światowych liderów wśród dostawców rozwiązań telematycznych. Spółka świadczy usługi na rzecz kierowców w ponad 60 krajach, zapewniając im największą w całym przemyśle telematycznym lokalną sieć wsparcia oraz najszerszy wybór swoistych dla tego sektora aplikacji oraz rozwiązań integracyjnych dostarczanych przez współpracującą sieć partnerską. Ponad 48.000 klientów codziennie korzysta z wysokiego standardu bezpieczeństwa, jakości i dostępności naszych usług, udokumentowanego certyfikatem ISO/IEC 27001:2013, potwierdzonym w listopadzie 2016 roku.

Więcej informacji dostępne na stronie telematics.tomtom.com

Obserwuj nas na Twitterze: @TomTomWEBFLEET

O Berg Insight

Berg Insight jest wyspecjalizowaną w zakresie M2M/IoT firmą analityczną z siedzibą w Szwecji. Firma specjalizuje się we wszystkich głównych pionach M2M/IoT, takich jak zarządzanie flotą, telematyka samochodowa, inteligentne systemy pomiarowe, inteligentne domy, mHealth i od 2004 roku M2M przemysłowy. Berg Insight oferuje liczne raporty rynkowe, szczegółowe dane nt. prognoz rynkowych oraz usługi doradcze. Firma prowadzi również badania na zamówienie, koncentruje się na dokumentach badawczych, analizach przypadków biznesowych, strategiach wejścia na rynek i indywidualnych prognozach rynkowych. Do tej pory Berg Insight świadczył usługi analityczne dla 850 klientów w 70 krajach na sześciu kontynentach.
Powiązane artykuły
Cyfryzacja sektora TSL coraz bliżej. TomTom Telematics wprowadza moduł zdalnego pobierania danych z tachografów.

Firma TomTom Telematics poinformowała o wprowadzeniu nowych rozwiązań dla platformy WEBFLEET. Podczas targów IAA Commercial Vehicles 2018 w Hanowerze, oficjalnie zaprezentowano TachoShare, moduł zdalnego pobierania i archiwizowania danych z tachografów pojazdów, który może wspierać zaawanasowaną analitykę danych przedsiębiorstwa.
Polski sektor transportowy: częste kontrole kierowców i firm

Jak pokazują wyniki badania TomTom Telematics, w ubiegłym roku aż 55 proc. polskich przedsiębiorstw transportowych zostało poddanych kontroli lub audytowi pod kątem przestrzegania przez kierowców godzin pracy. Z kolei w przypadku aż 78 proc. firm, kontroli zostali poddani sami kierowcy.
Badanie TomTom Telematics: nadchodzi dekada sztucznej inteligencji

Więcej niż co druga polska firma uważa, że wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) oraz rzeczywistości wirtualnej (VR) w biznesie będzie powszechne w ciągu następnej dekady. A zdalna praca stanie się niemal standardem - tak wynika z raportu TomTom Telematics, największego dostawcy rozwiązań telematycznych w Europie.
Telematyka na straży bezpieczeństwa

Według danych polskiej policji w 2017 roku na drogach naszego kraju doszło do ponad 32 tysięcy wypadków samochodowych. To średnio jeden wypadek co 15 minut. Tak duża skala zdarzeń to olbrzymie koszty społeczne, wiele ludzkich dramatów, a także duże straty dla firm. Ponad połowa managerów w Polsce przyznaje, że ich podwładny spowodował lub uczestniczył w wypadku, kierując samochodem podczas podróży służbowej, a każdy wypadek czy stłuczka powoduje powstanie kosztów dla przedsiębiorstwa. Mimo to polskie firmy wciąż robią zbyt mało, aby zadbać o większe bezpieczeństwo swoich kierowców oraz uniknąć dodatkowych obciążeń finansowych. Jak się jednak okazuje, zaimplementowanie rozwiązań telematycznych pozwala znacząco zwiększyć poziom ochrony kierowców i pojazdów.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.