TomTom Telematics oficjalnie największym dostawcą rozwiązań telematycznych w Europie

TomTom Telematics oficjalnie największym dostawcą rozwiązań telematycznych w Europie

Opublikowany

TomTom  Telematics po raz trzeci z rzędu został uznany przez firmę analityczną  Berg Insight za największego dostawcę rozwiązań do zarządzania flotą w  Europie. Informacja ta została ogłoszona w opublikowanym niedawno 12.  wydaniu raportu Berg Insight Fleet Management in Europe.

W 2017 r. europejski rynek zarządzania flotą w dalszym ciągu rozwija się dynamicznie, co wynika z coraz lepszego zrozumienia korzyści biznesowych, jakie mogą przynieść organizacjom rozwiązania typu connected car. TomTom Telematics odniósł wielki sukces w wykorzystaniu tego potencjału, odnotowując z roku na rok solidny wzrost przychodów, przewyższający wyniki konkurencji. Innowacyjne usługi telematyczne firmy w ostatnich latach przyczyniły się do znaczącego rozwoju bazy klientów, przez co z rozwiązań TomTom Telematics korzysta obecnie dwukrotnie więcej użytkowników niż z usług największej konkurencyjnej firmy.

Johan Fagerberg, CEO w Berg Insight

TomTom Telematics buduje swoją renomę zaufanego partnera w zakresie zarządzania flotą, oferując specjalistyczne rozwiązania, aby pomóc przedsiębiorstwom każdej wielkości i we wszystkich sektorach przemysłu, zmniejszyć koszty oraz zoptymalizować ich działalność. Tytuł przyznany przez Berg Insight jest świadectwem potencjału WEBFLEET oraz naszej platformy telematycznej, chronionej zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2013. Nieustannie podnosząc poprzeczkę w zakresie wiodącej na rynku innowacyjnej technologii, zachowujemy niezmienne zaangażowanie w realizację najwyższych standardów obsługi klienta.

Thomas Schmidt, Dyrektor Zarządzający w TomTom Telematics

O TomTom Telematics

TomTom Telematics jest wyodrębnioną jednostką TomTom, zajmującą się zarządzaniem flotami, telematyką pojazdową i świadczeniem usług typu "connected car". Nasza platforma WEBFLEET oferuje rozwiązanie "Software-as-a-Service", z którego korzystają zarówno małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa w celu zapewnienia efektywniejszego wykorzystania pojazdów, optymalizacji kosztów eksploatacyjnych i paliwa, wsparcia kierowców oraz ogólnego zwiększenia wydajności pracy. Ponadto TomTom Telematics świadczy usługi na rzecz ubezpieczycieli, wypożyczalni samochodów, przedsiębiorstw leasingowych, importerów samochodowych oraz podmiotów kierujących swoją ofertę zarówno do przedsiębiorców, jak i do konsumentów.

Z bazą obsługiwanych pojazdów liczącą ponad 785.000 jednostek na całym świecie, TomTom Telematics zalicza się do światowych liderów wśród dostawców rozwiązań telematycznych. Spółka świadczy usługi na rzecz kierowców w ponad 60 krajach, zapewniając im największą w całym przemyśle telematycznym lokalną sieć wsparcia oraz najszerszy wybór swoistych dla tego sektora aplikacji oraz rozwiązań integracyjnych dostarczanych przez współpracującą sieć partnerską. Ponad 48.000 klientów codziennie korzysta z wysokiego standardu bezpieczeństwa, jakości i dostępności naszych usług, udokumentowanego certyfikatem ISO/IEC 27001:2013, potwierdzonym w listopadzie 2016 roku.

Więcej informacji dostępne na stronie telematics.tomtom.com

Obserwuj nas na Twitterze: @TomTomWEBFLEET

O Berg Insight

Berg Insight jest wyspecjalizowaną w zakresie M2M/IoT firmą analityczną z siedzibą w Szwecji. Firma specjalizuje się we wszystkich głównych pionach M2M/IoT, takich jak zarządzanie flotą, telematyka samochodowa, inteligentne systemy pomiarowe, inteligentne domy, mHealth i od 2004 roku M2M przemysłowy. Berg Insight oferuje liczne raporty rynkowe, szczegółowe dane nt. prognoz rynkowych oraz usługi doradcze. Firma prowadzi również badania na zamówienie, koncentruje się na dokumentach badawczych, analizach przypadków biznesowych, strategiach wejścia na rynek i indywidualnych prognozach rynkowych. Do tej pory Berg Insight świadczył usługi analityczne dla 850 klientów w 70 krajach na sześciu kontynentach.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Polscy menadżerowie: inwestycje w nowe technologie to konieczność

temu

Zwiększenie produktywności oraz przychodów ze sprzedaży to główne czynniki motywujące polskie firmy do wdrażania nowych technologii. Z kolei największą przeszkodą jest brak rzetelnych porad dla przedsiębiorstw poszukujących możliwości wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Takie wnioski płyną z najnowszego badania TomTom Telematics.
TomTom Telematics z wyróżnieniem Frost & Sullivan

temu

TomTom Telematics został “Firmą Roku Telematyki Flotowej” według brytyjskiej firmy badawczej Frost & Sullivan. Firma została nagrodzona za wprowadzenie innowacyjnych systemów telematycznych oraz rozwiązań do zarządzania flotą.
Dariusz Terlecki nowym Dyrektorem Sprzedaży TomTom Telematics w regionie CEE

temu

Dariusz Terlecki posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze usług B2B. Zdobywał je pracując w polskich i międzynarodowych spółkach, operujących w najważniejszych branżach gospodarki: technologicznej, BPO, contract stationary i FMCG. Specjalizuje się w budo
5 kroków do obniżenia kosztów floty

temu

Zarządzanie flotą pojazdów to wyzwanie, które wymaga nie tylko wysiłku pracowników, ale także znacznych nakładów finansowych. Istnieją jednak sposoby, aby istotnie zredukować wydatki ponoszone na ten cel. Eksperci TomTom Telematics, lidera rynku rozwiązań typu FMS (Fleet Management Solutions), opisali 5 elementów, których wdrożenie pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

LeasePlan i TomTom Telematics ogłaszają partnerstwo na rzecz urzeczywistnienia idei ‘connected car’

LeasePlan, jedna z największych firm zarządzających flotami samochodowymi na świecie, oraz TomTom Telematics, globalny lider w dziedzinie telematyki samochodowej, ogłaszają dziś partnerstwo, w ramach którego LeasePlan wprowadzi do swojej oferty najnowszą technologię zarządzania flotą opartą na rozwiązaniach chmurowych. Współpraca jest kluczowym elementem planów LeasePlan, aby dostarczyć swoim klientom w pełni zautomatyzowaną usługę "Any car, Anytime, Anywhere".