LeasePlan i TomTom Telematics ogłaszają partnerstwo na rzecz urzeczywistnienia idei ‘connected car’
Kopiuj tekst

LeasePlan i TomTom Telematics ogłaszają partnerstwo na rzecz urzeczywistnienia idei ‘connected car’

LeasePlan, jedna z największych firm zarządzających flotami samochodowymi na świecie, oraz TomTom Telematics, globalny lider w dziedzinie telematyki samochodowej, ogłaszają dziś partnerstwo, w ramach którego LeasePlan wprowadzi do swojej oferty najnowszą technologię zarządzania flotą opartą na rozwiązaniach chmurowych. Współpraca jest kluczowym elementem planów LeasePlan, aby dostarczyć swoim klientom w pełni zautomatyzowaną usługę "Any car, Anytime, Anywhere".

Na mocy umowy klienci LeasePlan uzyskają dostęp do zaawansowanych usług firmy TomTom Telematics w zakresie zarządzania flotą pojazdów w chmurze oraz do rozwiązań typu “connected car”, w tym usługi WEBFLEET. Rozwiązania -  zgodne z najnowszymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych - pomogą zmniejszyć koszty firmowych flot oraz poprawić ich wydajność poprzez dostarczanie danych w czasie rzeczywistym na temat kluczowych wskaźników. Ponadto, dzięki połączeniu samochodu z internetem i GPS, kierowcy będą mogli korzystać z inteligentnych rozwiązań mobilnych, które poprawią ogólne doświadczenie prowadzenia pojazdu i polepszą ekonomikę jazdy.
Co więcej, LeasePlan rozpocznie wykorzystywanie opartej na rozwiązaniach chmurowych Platformy Obsługowej TomTom Telematics, umożliwiając firmom zaawansowaną optymalizację działań związanych z zarządzaniem flotą pojazdów w kluczowych obszarach, takich jak konserwacja pojazdów i zarządzanie umowami.

W ramach naszej strategii „Digital Power of One LeasePlan” chcemy wykorzystywać najnowsze technologie, które pozwolą nam dokonać cyfrowej transformacji wprowadzając w życie ideę „Any car, Anytime, Anywhere”. Dlatego też z przyjemnością ogłaszamy początek naszego partnerstwa z TomTom Telematics, które jest doskonałym przykładem naszych wysiłków zmierzających w kierunku digitalizacji naszych usług. Od tej chwili jesteśmy w stanie zapewnić naszym użytkownikom dostęp do obszernej ilości danych dotyczących kluczowych wskaźników zarządzania flotą pojazdów, takich jak potrzeby w zakresie konserwacji pojazdów, zachowanie kierowcy i emisja dwutlenku węgla, a wszystko to w czasie rzeczywistym. Naszym zdaniem to właśnie przyszłość mobilności.

Tex Gunnin, CEO LeasePlan

Partnerstwo z LeasePlan pokazuje jak ważne jest dla nas poszerzanie portfela klientów biznesowych. Udostępnienie firmie leasingowej możliwości korzystania z platformy usług telematycznych TomTom Telematics Service Platform na skalę międzynarodową to kolejny dowód potwierdzający skuteczność obranej przez nas strategii dotyczącej przyszłości idei “connected car”. W perspektywie kilku lat, pojazdy w coraz większym stopniu będą podłączane do systemów back-end, co pozwoli nam na tworzenie szerokiego portfolio nowych rozwiązań dla dużych przedsiębiorstw świadczących usługi serwisowe.

Thomas Schmidt, Dyrektor Zarządzający w TomTom Telematics

Partnerstwo to nie będzie miało istotnego wpływu finansowego na tegoroczne wyniki finansowe. Tym niemniej jednak jesteśmy w TomTomie podekscytowani, że możemy dzielić się nowinkami o naszej współpracy z LeasePlan, która jest zgodna ze strategią TomTom Telematics korzystnie wpłynie na rozwój firmy w perspektywie długofalowej.

O TomTom Telematics

TomTom Telematics jest wyodrębnioną jednostką TomTom, zajmującą się zarządzaniem flotami, telematyką pojazdową i świadczeniem usług typu "connected car". Nasza platforma WEBFLEET oferuje rozwiązanie "Software-as-a-Service", z którego korzystają zarówno małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa w celu zapewnienia efektywniejszego wykorzystania pojazdów, optymalizacji kosztów eksploatacyjnych i paliwa, wsparcia kierowców oraz ogólnego zwiększenia wydajności pracy. Ponadto TomTom Telematics świadczy usługi na rzecz ubezpieczycieli, wypożyczalni samochodów, przedsiębiorstw leasingowych, importerów samochodowych oraz podmiotów kierujących swoją ofertę zarówno do przedsiębiorców, jak i do konsumentów.

Z bazą obsługiwanych pojazdów liczącą ponad 785.000 jednostek na całym świecie, TomTom Telematics zalicza się do światowych liderów wśród dostawców rozwiązań telematycznych. Spółka świadczy usługi na rzecz kierowców w ponad 60 krajach, zapewniając im największą w całym przemyśle telematycznym lokalną sieć wsparcia oraz najszerszy wybór swoistych dla tego sektora aplikacji oraz rozwiązań integracyjnych dostarczanych przez współpracującą sieć partnerską. Ponad 48.000 klientów codziennie korzysta z wysokiego standardu bezpieczeństwa, jakości i dostępności naszych usług, udokumentowanego certyfikatem ISO/IEC 27001:2013, potwierdzonym w listopadzie 2016 roku.

Więcej na stronie telematics.tomtom.com
Obserwuj nas na Twitterze: @TomTomWEBFLEET

O LeasePlan

LeasePlan jest jedną z wiodących na świecie firm leasingowych, z około 1,7 mln pojazdów pod opieką w ponad 30 krajach. Podstawowa działalność firmy polega na zarządzaniu całym cyklem życia pojazdu dla klientów, od zakupu, ubezpieczenia i konserwacji aż po re-marketing samochodów. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu LeasePlan jest zaufanym partnerem dla klientów prywatnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Jego misją jest dostarczanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań leasingowych dla pojazdów, niezależnie od tego kim jesteś i gdzie się znajdujesz - możesz się skupić na tym, co dalej.

Więcej informacji pod: www.leaseplan.com.
Powiązane artykuły
Cyfryzacja sektora TSL coraz bliżej. TomTom Telematics wprowadza moduł zdalnego pobierania danych z tachografów.

Firma TomTom Telematics poinformowała o wprowadzeniu nowych rozwiązań dla platformy WEBFLEET. Podczas targów IAA Commercial Vehicles 2018 w Hanowerze, oficjalnie zaprezentowano TachoShare, moduł zdalnego pobierania i archiwizowania danych z tachografów pojazdów, który może wspierać zaawanasowaną analitykę danych przedsiębiorstwa.
Polski sektor transportowy: częste kontrole kierowców i firm

Jak pokazują wyniki badania TomTom Telematics, w ubiegłym roku aż 55 proc. polskich przedsiębiorstw transportowych zostało poddanych kontroli lub audytowi pod kątem przestrzegania przez kierowców godzin pracy. Z kolei w przypadku aż 78 proc. firm, kontroli zostali poddani sami kierowcy.
Badanie TomTom Telematics: nadchodzi dekada sztucznej inteligencji

Więcej niż co druga polska firma uważa, że wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) oraz rzeczywistości wirtualnej (VR) w biznesie będzie powszechne w ciągu następnej dekady. A zdalna praca stanie się niemal standardem - tak wynika z raportu TomTom Telematics, największego dostawcy rozwiązań telematycznych w Europie.
Telematyka na straży bezpieczeństwa

Według danych polskiej policji w 2017 roku na drogach naszego kraju doszło do ponad 32 tysięcy wypadków samochodowych. To średnio jeden wypadek co 15 minut. Tak duża skala zdarzeń to olbrzymie koszty społeczne, wiele ludzkich dramatów, a także duże straty dla firm. Ponad połowa managerów w Polsce przyznaje, że ich podwładny spowodował lub uczestniczył w wypadku, kierując samochodem podczas podróży służbowej, a każdy wypadek czy stłuczka powoduje powstanie kosztów dla przedsiębiorstwa. Mimo to polskie firmy wciąż robią zbyt mało, aby zadbać o większe bezpieczeństwo swoich kierowców oraz uniknąć dodatkowych obciążeń finansowych. Jak się jednak okazuje, zaimplementowanie rozwiązań telematycznych pozwala znacząco zwiększyć poziom ochrony kierowców i pojazdów.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.