LeasePlan i TomTom Telematics ogłaszają partnerstwo na rzecz urzeczywistnienia idei ‘connected car’

LeasePlan i TomTom Telematics ogłaszają partnerstwo na rzecz urzeczywistnienia idei ‘connected car’

Opublikowany

LeasePlan, jedna z największych firm zarządzających flotami samochodowymi na świecie, oraz TomTom Telematics, globalny lider w dziedzinie telematyki samochodowej, ogłaszają dziś partnerstwo, w ramach którego LeasePlan wprowadzi do swojej oferty najnowszą technologię zarządzania flotą opartą na rozwiązaniach chmurowych. Współpraca jest kluczowym elementem planów LeasePlan, aby dostarczyć swoim klientom w pełni zautomatyzowaną usługę "Any car, Anytime, Anywhere".

Na mocy umowy klienci LeasePlan uzyskają dostęp do zaawansowanych usług firmy TomTom Telematics w zakresie zarządzania flotą pojazdów w chmurze oraz do rozwiązań typu “connected car”, w tym usługi WEBFLEET. Rozwiązania -  zgodne z najnowszymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych - pomogą zmniejszyć koszty firmowych flot oraz poprawić ich wydajność poprzez dostarczanie danych w czasie rzeczywistym na temat kluczowych wskaźników. Ponadto, dzięki połączeniu samochodu z internetem i GPS, kierowcy będą mogli korzystać z inteligentnych rozwiązań mobilnych, które poprawią ogólne doświadczenie prowadzenia pojazdu i polepszą ekonomikę jazdy.
Co więcej, LeasePlan rozpocznie wykorzystywanie opartej na rozwiązaniach chmurowych Platformy Obsługowej TomTom Telematics, umożliwiając firmom zaawansowaną optymalizację działań związanych z zarządzaniem flotą pojazdów w kluczowych obszarach, takich jak konserwacja pojazdów i zarządzanie umowami.

W ramach naszej strategii „Digital Power of One LeasePlan” chcemy wykorzystywać najnowsze technologie, które pozwolą nam dokonać cyfrowej transformacji wprowadzając w życie ideę „Any car, Anytime, Anywhere”. Dlatego też z przyjemnością ogłaszamy początek naszego partnerstwa z TomTom Telematics, które jest doskonałym przykładem naszych wysiłków zmierzających w kierunku digitalizacji naszych usług. Od tej chwili jesteśmy w stanie zapewnić naszym użytkownikom dostęp do obszernej ilości danych dotyczących kluczowych wskaźników zarządzania flotą pojazdów, takich jak potrzeby w zakresie konserwacji pojazdów, zachowanie kierowcy i emisja dwutlenku węgla, a wszystko to w czasie rzeczywistym. Naszym zdaniem to właśnie przyszłość mobilności.

Tex Gunnin, CEO LeasePlan

Partnerstwo z LeasePlan pokazuje jak ważne jest dla nas poszerzanie portfela klientów biznesowych. Udostępnienie firmie leasingowej możliwości korzystania z platformy usług telematycznych TomTom Telematics Service Platform na skalę międzynarodową to kolejny dowód potwierdzający skuteczność obranej przez nas strategii dotyczącej przyszłości idei “connected car”. W perspektywie kilku lat, pojazdy w coraz większym stopniu będą podłączane do systemów back-end, co pozwoli nam na tworzenie szerokiego portfolio nowych rozwiązań dla dużych przedsiębiorstw świadczących usługi serwisowe.

Thomas Schmidt, Dyrektor Zarządzający w TomTom Telematics

Partnerstwo to nie będzie miało istotnego wpływu finansowego na tegoroczne wyniki finansowe. Tym niemniej jednak jesteśmy w TomTomie podekscytowani, że możemy dzielić się nowinkami o naszej współpracy z LeasePlan, która jest zgodna ze strategią TomTom Telematics korzystnie wpłynie na rozwój firmy w perspektywie długofalowej.

O TomTom Telematics

TomTom Telematics jest wyodrębnioną jednostką TomTom, zajmującą się zarządzaniem flotami, telematyką pojazdową i świadczeniem usług typu "connected car". Nasza platforma WEBFLEET oferuje rozwiązanie "Software-as-a-Service", z którego korzystają zarówno małe, średnie jak i duże przedsiębiorstwa w celu zapewnienia efektywniejszego wykorzystania pojazdów, optymalizacji kosztów eksploatacyjnych i paliwa, wsparcia kierowców oraz ogólnego zwiększenia wydajności pracy. Ponadto TomTom Telematics świadczy usługi na rzecz ubezpieczycieli, wypożyczalni samochodów, przedsiębiorstw leasingowych, importerów samochodowych oraz podmiotów kierujących swoją ofertę zarówno do przedsiębiorców, jak i do konsumentów.

Z bazą obsługiwanych pojazdów liczącą ponad 785.000 jednostek na całym świecie, TomTom Telematics zalicza się do światowych liderów wśród dostawców rozwiązań telematycznych. Spółka świadczy usługi na rzecz kierowców w ponad 60 krajach, zapewniając im największą w całym przemyśle telematycznym lokalną sieć wsparcia oraz najszerszy wybór swoistych dla tego sektora aplikacji oraz rozwiązań integracyjnych dostarczanych przez współpracującą sieć partnerską. Ponad 48.000 klientów codziennie korzysta z wysokiego standardu bezpieczeństwa, jakości i dostępności naszych usług, udokumentowanego certyfikatem ISO/IEC 27001:2013, potwierdzonym w listopadzie 2016 roku.

Więcej na stronie telematics.tomtom.com
Obserwuj nas na Twitterze: @TomTomWEBFLEET

O LeasePlan

LeasePlan jest jedną z wiodących na świecie firm leasingowych, z około 1,7 mln pojazdów pod opieką w ponad 30 krajach. Podstawowa działalność firmy polega na zarządzaniu całym cyklem życia pojazdu dla klientów, od zakupu, ubezpieczenia i konserwacji aż po re-marketing samochodów. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu LeasePlan jest zaufanym partnerem dla klientów prywatnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Jego misją jest dostarczanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań leasingowych dla pojazdów, niezależnie od tego kim jesteś i gdzie się znajdujesz - możesz się skupić na tym, co dalej.

Więcej informacji pod: www.leaseplan.com.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
5 rozwiązań technologicznych, które zmieniają branżę TSL

temu

Postęp technologiczny w ciągu dwóch ostatnich dekad diametralnie zmienił otaczający nasz świat. Cyfrowa rewolucja nie ominęła również transportu, spedycji i logistyki. TSL się zmienia i nie chodzi tu tylko o nowe samochody. Zmianom ulegają przede wszystkim procesy zarządzania flotą, które dzięki digitalizacji mogą stać się dużo wydajniejsze. Oto 5 rozwiązań technologicznych, które warto wykorzystać w firmie transportowej.
Nowa generacja technologii zarządzania flotą już w Polsce

temu

INSPIROWANA PRZEZ KLIENTÓW Z CAŁEGO ŚWIATA. WPROWADZONA W ŻYCIE PRZEZ TOMTOM TELEMATICS
Polski biznes traci miliardy złotych w korkach drogowych

temu

Grudzień to miesiąc, w którym, pomimo świątecznej gorączki, coraz częściej ze względów zdrowotnych zwracamy uwagę na problem zanieczyszczenia polskiego powietrza.  Jednak smog pokrywający polskie miasta stanowi zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia. Korki drogowe, będące jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza, powodują również miliardowe straty finansowe dla naszej gospodarki i polskich przedsiębiorców. Według wyników badań TomTom Traffic Index 2017, Łódź jest najbardziej zakorkowanym miastem Europy, Warszawa zaś zajmuje 42. miejsce w niechlubnym rankingu wśród największych światowych metropolii. Łącznie, korki drogowe w tych dwóch miastach, generują ponad 3,5 miliarda złotych kosztów rocznie.
Polskie firmy przytłoczone danymi

temu

Big Data to hasło, które od kilku lat rozgrzewa środowisko biznesowe. Analiza dużych zbiorów danych napędza innowacyjne rozwiązania wdrażane przez powstające jak grzyby po deszczu startupy, jak i graczy będących na rynku od lat. Jednak zebranie danych to jedno, a ich skutecznie wykorzystanie w rozwoju biznesu to już coś zupełnie innego. Jak firmy w Polsce radzą sobie z implementacją nowych technologii i wykorzystaniem Big Data?

Brainly osiągnęło liczbę 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie i pozyskało 14 milionów dolarów na dalszy rozwój

Brainly, największa na świecie platforma peer-to-peer learning z siedzibą w Krakowie, ogłosiło dziś osiągnięcie liczby 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, w tym uczniów, nauczycieli i rodziców. Wydarzenie to zbiegło się z pozyskaniem inwestycji wynoszącej 14 milionów dolarów w ramach rundy finansowania B1. Środki, które zostaną przeznaczone na rozwijanie personalizacji nauki w ramach serwisu, pochodzą w większości z funduszu Kulczyk Investments. W rundzie uczestniczyli również inwestorzy, którzy już wcześniej wsparli Brainly: Naspers, General Catalyst, Point Nine Capital oraz Runa Capital.