Brainly osiągnęło liczbę 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie i pozyskało 14 milionów dolarów na dalszy rozwój

Brainly osiągnęło liczbę 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie i pozyskało 14 milionów dolarów na dalszy rozwój

Opublikowany

Brainly, największa na świecie platforma peer-to-peer learning z siedzibą w Krakowie, ogłosiło dziś osiągnięcie liczby 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, w tym uczniów, nauczycieli i rodziców. Wydarzenie to zbiegło się z pozyskaniem inwestycji wynoszącej 14 milionów dolarów w ramach rundy finansowania B1. Środki, które zostaną przeznaczone na rozwijanie personalizacji nauki w ramach serwisu, pochodzą w większości z funduszu Kulczyk Investments. W rundzie uczestniczyli również inwestorzy, którzy już wcześniej wsparli Brainly: Naspers, General Catalyst, Point Nine Capital oraz Runa Capital.

Osiągnięcie pułapu 100 milionów użytkowników miesięcznie stawia Brainly w światowej czołówce firm technologicznych. To dla firmy kolejny ważny krok milowy po zeszłorocznym przejęciu największego konkurenta na rynku amerykańskim - OpenStudy.

Uczenie się jest czymś bardzo indywidualnym dla każdego ucznia, dlatego staramy się, aby każde doświadczenie edukacyjne stało się wspólną i ciekawą podróżą dla studentów z całego świata. Dotarcie do 100 milionów użytkowników miesięcznie wzmacnia nasze przekonanie, że spersonalizowane doświadczenie w uczeniu się to takie, które pomaga uczniom osiągnąć sukces i dające im możliwość wzajemnej pomocy. Po spotkaniu z Sebastianem Kulczykiem na początku tego roku, doszliśmy wspólnie do wniosku, że mamy podobną wizję edukacji i wspierania jej rozwoju, dlatego też ogromnie się cieszę, że ta zbieżność pomoże nam tworzyć środowisko, w którym uczniowie mogą dzielić się wiedzą współpracując ze sobą w ramach społeczności.

Michał Borkowski, CEO i współzałożyciel Brainly

Ponadto we wrześniu bieżącego roku Brainly zostało wzbogacone o dwie nowości przeznaczone dla polskich uczniów. Wśród nich znalazł się będący w fazie testów program lekcji w formacie wideo, prowadzonych przez uczniów i nauczycieli, oraz udostępnione zostały materiały związane z ostatnią reformą edukacji i przeznaczone dla pierwszego rocznika VII klas szkół podstawowych, przygotowane we współpracy z wydawnictwami podręczników szkolnych.
Przekroczenie pułapu 100 milionów użytkowników zbiegło się z pozyskaniem 14 milionów dolarów inwestycji pochodzącej głównie z funduszu Kulczyk Investments. Dzięki pozyskanym właśnie środkom, Brainly w ramach rundy B zebrało łącznie 29 milionów dolarów. Dzięki dodatkowym funduszom pozyskanym z Kulczyk Investments, Brainly będzie kontynuować globalny rozwój i rozszerzać swój zespół produktowy, który skoncentruje się na rozwoju nowych, spersonalizowanych funkcji uczenia się.

Brainly idealnie wpisuje się w naszą strategię vc. To bardzo dobry zespół, świetny produkt i globalny potencjał rozwoju. Łączy nas fascynacja nowoczesną technologią oraz partnerskie budowanie wartości.

Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments

Od początku działalności, w 2009 roku, w ramach inwestycji Brainly pozyskało łącznie 38,5 miliona dolarów.
Brainly, jako platforma do wspierania procesu nauki szkolnej, realizuje swoją wizję, aby zapewnić każdemu uczniowi na świecie dostęp do możliwości grupowej nauki online. W ramach planów firma chce dalej rozwijać zastosowanie platformy jako wartościowego i łatwo dostępnego źródła wiedzy i pomocy dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jej pozytywny wpływ na proces uczenia się został potwierdzony w ramach przeprowadzonych przez Brainly badań, które wskazały, że 91% uczniów uważa korzystanie z platformy za pomocne w zapamiętywaniu treści, wzmacniające samoocenę (86%) i poszerzające bazę wiedzy (83%). Obecnie na Brainly udziela się odpowiedzi na ponad 100 000 pytań dziennie, co w połączeniu z liczbą 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie korzystających z platformy sprawia, że jest to największy serwis typu peer-to-peer learning na świecie.
Kulczyk Investments to pierwsza, rodzinna globalna grupa inwestycyjna z polskim rodowodem i doświadczeniem w realizacji największych w tej części Europy projektów, obecna w ponad 30 krajach, na 4 kontynentach. Sebastian Kulczyk to międzynarodowy inwestor, lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców działający w obszarze nowych technologii. Założyciel funduszu VC wspierającego spółki technologiczne w globalnym rozwoju oraz inicjator projektów stanowiących centrum inspiracji i kompetencji dla polskich startupów

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Brainly_logo.png

grafika | 79 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Hubert Rączkowski dołącza do zespołu Remarkable Ones

temu

Z początkiem czerwca do agencji Remarkable Ones dołączył Hubert Rączkowski, obejmując stanowisko Senior Communication Consultanta. Będzie odpowiadał za realizację projektów komunikacyjnych dla firm oraz startupów technologicznych. Hubert Rączkowski posiada ponad 7 letnie
Education First rusza z pierwszą w Polsce kampanią rekrutacyjną na Instagramie

temu

EF Education First rozpoczyna nową kampanię promocyjną skierowaną do maturzystów. W ramach działań marketingowych EF od 21 maja prowadzi rekrutację na „Testera Wyjazdów Językowych”, który wyjedzie na 4 tygodnie do Singapuru i zgarnie 5000 złotych pensji. To pierwsza w Polsce kampania rekrutacyjna przeprowadzona z wykorzystaniem narzędzia Direct Message na Instagramie. Działania zostały także oparte na Facebooku oraz przy wsparciu influencerów.
Od papierowych map do samochodów autonomicznych - historia telematyki

temu

Dziś uważamy za pewnik to, że mamy możliwość sprawdzenia naszej lokalizacji w czasie rzeczywistym, oraz to, że nasze urządzenie elektroniczne doprowadzi nas do niemal dowolnego celu. Jednak, choć trudno to sobie wyobrazić, całkiem niedawno, bo 15 lat temu najpowszechniejszą metodą nawigacyjną na drogach było korzystanie z papierowych map. Obecnie rynek rozwiązań telematycznych wart jest 3,5 miliarda dolarów rocznie. Ewolucja, jaką przeszła technologia w zakresie wykorzystania telematyki w ciągu ostatnich kilku dekad jest imponująca. Jakim sposobem GPS trafił pod strzechy? Jaka czeka nas telematyczna przyszłość?
Lekcje po lekcjach: Niemal połowa polskich uczniów uczęszcza na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne

temu

Niemal połowa polskich uczniów (47%) uczęszcza na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Co dziesiąty badany (11%) poświęca im ponad 8 godzin tygodniowo, a co trzeci (35%) uczęszcza na nie również w weekendy. Dominuje nauka języków obcych. Dodatkowa edukacja jest najpopularniejsza wśród uczniów szkół podstawowych (55%) oraz mieszkańców średniej wielkości miast do 200 tys. mieszkańców (52%).

5 błędów marketingowych, jakie popełnia branża beauty

Działania marketingowe to spore wyzwanie dla osób, które nie kształciły się w tym kierunku. Gromadząc informacje i dane, Versum, polski startup dostarczający oprogramowanie do zarządzania salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi, stworzyło listę  najczęściej spotykanych błędów marketingowych, jakie popełniają salony.