Dobra Kosmetyczka w rękach Versum

Dobra Kosmetyczka w rękach Versum

Versum, dostawca najpopularniejszego w Polsce systemu do zarządzania salonami urody i spa oraz właściciel marki Moment.pl, przejmuje znany serwis DobraKosmetyczka.pl. Na rynku powstanie największy portal do wyszukiwania, rezerwacji online oraz oceny usług z sektora hair & beauty.

Versum, obsługujący w salonach urody niemal 15 milionów wizyt rocznie, deklaruje, że już w przyszłym roku stworzy największy portal rezerwacji online nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W zakupionym przez spółkę serwisie DobraKosmetyczka.pl zarejestrowanych jest 25 tys. salonów, a z ich wirtualnych wizytówek korzysta średnio 150 tys. użytkowników miesięcznie. Versum zamierza zintegrować portal z Moment.pl, tworząc w ten sposób najbardziej liczący się na rynku serwis do umawiania oraz oceny usług fryzjersko-kosmetycznych.

Od początku działania Versum wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć również portal dla konsumentów. Teraz, mając już w swojej bazie najlepsze salony w Polsce, zamierzamy dodatkowo wykorzystać potencjał Dobrej Kosmetyczki, by zaoferować konsumentom wybór, jakiego do tej pory nie mieli

- mówi Sebastian Maśka, CEO Versum

Jak deklarują właściciele Versum, przejęcie serwisu DobraKosmetyczka.pl ma umocnić pozycję firmy jako lidera w branży, a także przyspieszyć tempo rozwoju portalu Moment.pl, który został uruchomiony z końcem ubiegłego roku. Fuzja oznacza korzyści przede wszystkim  dla konsumentów, ale na połączeniu skorzystają również same salony. Serwis o takim zasięgu pozwoli im bowiem dotrzeć do jeszcze większej liczby potencjalnych odbiorców, a także budować lepszą renomę dzięki wiarygodnym opiniom dodawanym przez użytkowników.
DobraKosmetyczka.pl to znana marka oraz jeden z pierwszych na polskim rynku serwisów do wyszukiwania i oceniania salonów urody. Najlepszym firmom w bazie przyznawany jest certyfikat „Zaufany Salon”, który stanowi wyznacznik świetnej obsługi i profesjonalnego podejścia do klienta.

Portal oraz aplikacja Moment.pl, stworzone przez Versum w 2016 roku, prezentują oferty znanych w branży stylistów, największych salonów czy marek sieciowych. Klient poszukujący usługi fryzjerskiej, kosmetycznej bądź spa ma nie tylko bezpośredni dostęp (z dowolnego urządzenia) do pełnej oferty, ale również możliwość natychmiastowej rezerwacji terminu online, a później oceny zrealizowanej wizyty.

Moment.pl rozwija się dynamicznie, a liczba użytkowników rośnie o ponad 30% w skali miesiąca. Jak deklarują właściciele, do końca 2018 roku Moment.pl będzie portalem numer jeden w branży hair & beauty. Nie wykluczają również kolejnych przejęć.
O Versum:

Versum to kompleksowe i zaawansowane narzędzie do zarządzania salonami urody i SPA. Obecne w 30 krajach na całym świecie i najpopularniejsze oprogramowanie tego typu w Polsce. Versum obsługuje niemal 15 milionów rezerwacji rocznie o wartości blisko 2 miliardów złotych.

Zostało stworzone przez dwóch młodych i pełnych entuzjazmu przedsiębiorców Sebastiana Maśkę i Pawła Kantykę w 2011 roku w Bielsku-Białej. System pomaga zarządzać kalendarzem i personelem, prowadzi automatyczne działania marketingowe, monitoruje zasoby, kontroluje magazyn produktów oraz jest bazą wiedzy o klientach. Z Versum korzysta ponad 21 tysięcy specjalistów, w tym najlepsi z branży beauty w Polsce m.in. Maciej Maniewski - stylista fryzur gwiazd i prowadzący program “Afera Fryzjera” w TVN Style, Klaudiusz Iciek - ekspert w programie Polsatu “Supermodelka Plus Size”, sieć salonów fryzjerskich Trendy Hair Fashion oraz instytuty kosmetyczne Yasumi.

Obecnie firma zatrudnia prawie 70 osób, a do końca roku planowanych jest stworzenie 20 dodatkowych miejsc pracy.
Załączniki

Pobierz wszystkie

DobraKosmetyczka pl.jpg

grafika | 812 KB

Pobierz
Sebastian Maśka i Paweł Kantyka 2.jpg

grafika | 257 KB

Pobierz
Moment pl.png

grafika | 318 KB

Pobierz
Sebastian Maśka i Paweł Kantyka 1.jpg

grafika | 256 KB

Pobierz
Dobra Kosmetyczka w rękach Versum- informacja prasowa.pdf

pdf | 183 KB

Pobierz
Versum.jpg

grafika | 48,7 KB

Pobierz
Dobra Kosmetyczka w rękach Versum- informacja prasowa.docx

docx | 7,32 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
DO FRYZJERA CZY NA LUNCH? PONAD 56% POLAKÓW UMAWIA WIZYTĘ W SALONIE PIĘKNOŚCI W CZASIE PRACY

Do fryzjera lub kosmetyczki, chętniej umawiamy się w poniedziałek niż w sobotę i to w porze lunchu. Salony piękności z roku na rok odwiedza coraz więcej mężczyzn, jednak to kobiety zostawiają tam dwa razy więcej pieniędzy. Szczególnie w grudniu. Oto jak Polacy dbali o urodę w zeszłym roku.
DZIAŁASZ W BRANŻY BEAUTY - NAJWIĘCEJ ZAROBISZ W GRUDNIU

Koniec roku to najgorętszy sezon w branży hair&beauty. W grudniu Polacy umawiają aż dwa razy więcej wizyt w porównaniu do stycznia. Najbardziej popularnym dniem na wizytę u fryzjera lub kosmetyczki przed świętami jest 22 grudnia. Jednak największe zyski salony generują na dzień przed Wigilią. Ponad połowa z nas czeka z wizytą na ostatnią chwilę. Wtedy jednak jesteśmy skłonni wydawać zdecydowanie więcej.
5 błędów marketingowych, jakie popełnia branża beauty

Działania marketingowe to spore wyzwanie dla osób, które nie kształciły się w tym kierunku. Gromadząc informacje i dane, Versum, polski startup dostarczający oprogramowanie do zarządzania salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi, stworzyło listę  najczęściej spotykanych błędów marketingowych, jakie popełniają salony.
Aż 60 proc. budżetów marketingowych trafia do internetu

WhitePress zbadał polski rynek e-marketingu
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.