DZIAŁASZ W BRANŻY BEAUTY - NAJWIĘCEJ ZAROBISZ W GRUDNIU

DZIAŁASZ W BRANŻY BEAUTY - NAJWIĘCEJ ZAROBISZ W GRUDNIU

Opublikowany

Koniec roku to najgorętszy sezon w branży hair&beauty. W grudniu Polacy umawiają aż dwa razy więcej wizyt w porównaniu do stycznia. Najbardziej popularnym dniem na wizytę u fryzjera lub kosmetyczki przed świętami jest 22 grudnia. Jednak największe zyski salony generują na dzień przed Wigilią. Ponad połowa z nas czeka z wizytą na ostatnią chwilę. Wtedy jednak jesteśmy skłonni wydawać zdecydowanie więcej.

Grudzień oznacza dla salonów beauty dwa razy więcej klientów niż początek roku, zatem jest miesiącem najbardziej dochodowym. Jak wynika z danych zebranych przez Versum - dostawcę systemu do zarządzania salonami urody i właściciela serwisu rezerwacji wizyt Moment.pl, Polacy sięgają głęboko do kieszeni tuż przed samymi świętami i najwięcej inwestują w swój wygląd 23 grudnia. Wtedy salony fryzjerskie i kosmetyczne generują ponad 43% zysku, jaki osiągają w całym miesiącu.

Kiedy do fryzjera?

Największy ruch w salonach hair&beauty zaczyna się dwa dni przed Wigilią. Wtedy przyjmują one najwięcej klientów. W 2016 roku największą popularnością cieszył się dzień 22 grudnia. Wtedy ilość wizyt w salonach stanowiła aż 21% wszystkich wizyt w miesiącu. Jeśli działasz w branży beauty, na gorący sezon szykuj się pod koniec roku. W styczniu będziesz mógł pojechać na wakacje.

Z danych pozyskanych od klientów Versum wynika, że w grudniu Polacy umawiają więcej wizyt niż w pozostałych miesiącach roku. W porównaniu do stycznia to aż dwa razy więcej. Okres przed świętami to czas zwiększonego ruchu i największych dochodów dla właścicieli salonów hair&beauty. Aż 43% wszystkich zysków, jakie salony generują w grudniu, przypada na dzień przed Wigilią. I choć wtedy wizyt jest już nieco mniej niż dzień wcześniej, to tego dnia klienci przeznaczają na swój wygląd zdecydowanie więcej.

- mówi Sebastian Maśka, Prezes Versum.

Wizyta na ostatnią chwilę

Ponad połowa umówionych wizyt przed świętami przypada na grudzień (56%). Większość klientów zostawia na ostatnią chwilę kwestię rezerwacji terminu u kosmetyczki czy fryzjera. Jednak spora grupa, aż 42% Polaków zaczyna planować świąteczną wizytę jeszcze jesienią, w okresie od września do listopada.

Świąteczny sposób na zwiększenie sprzedaży

Karty podarunkowe zagościły w branży beauty, a ich sprzedaż wyraźnie wzrasta pod koniec roku kalendarzowego. Z danych Versum wynika, że w 2016 roku, w okresie czerwiec - grudzień, aż 40% sprzedanych bonów przypadało na ostatnie miesiące. Nic w tym dziwnego, bo bony idealnie wpisują się w rolę trafionego upominku.

Wygląda na to, że bony na usługi hair&beauty to obecnie gorący trend w salonach piękności. Z roku na rok obserwujemy wzrost ich sprzedaży. Zaczynają być coraz częściej wykorzystywane jako pomysł na świąteczny prezent. Od stycznia 2017 roku popularność kart podarunkowych sukcesywnie rośnie, więc grudzień tego roku, może okazać się przełomowy.

- dodaje Sebastian Maśka.

Infografika_versum-01.jpg
Źródło:
Na podstawie raportu "Grudzień najbardziej dochodowy miesiąc w branży beauty" przygotowane w oparciu o dane uzyskane od klientów Versum w okresie 2016 - 2017.
O Versum:
Versum to najbardziej kompleksowe i zaawansowane narzędzie do zarządzania salonami urody i SPA na rynku, obecne w 30 krajach na całym świecie. Versum obsługuje niemal 17 milionów rezerwacji rocznie o wartości blisko 2 miliardów złotych.
Zostało stworzone przez dwóch młodych i pełnych entuzjazmu przedsiębiorców Sebastiana Maśkę i Pawła Kantykę w 2011 roku w Bielsku-Białej. System pomaga zarządzać kalendarzem i personelem, prowadzi automatyczne działania marketingowe, monitoruje zasoby, kontroluje magazyn produktów oraz jest bazą wiedzy o klientach. Z Versum korzystają najlepsi specjaliści branży beauty w Polsce m.in. Maciej Maniewski, stylista fryzur gwiazd i prowadzący program “Afera Fryzjera” w TVN Style, Kladiusz Iciek, ekspert w programie Polsatu “Supermodelka Plus Size”, a także sieci salonów fryzjerskich Trendy Hair Fashion oraz instytutów kosmetycznych Yasumi.
Obecnie firma zatrudnia ponad 70 osób, a do końca roku planowanych jest stworzenie 20 dodatkowych miejsc pracy.
DSC_9088.jpglogo.jpg

Udostępnij

Powiązane artykuły
Dobra Kosmetyczka w rękach Versum

temu

Versum, dostawca najpopularniejszego w Polsce systemu do zarządzania salonami urody i spa oraz właściciel marki Moment.pl, przejmuje znany serwis DobraKosmetyczka.pl. Na rynku powstanie największy portal do wyszukiwania, rezerwacji online oraz oceny usług z sektora hair & beauty.
5 błędów marketingowych, jakie popełnia branża beauty

temu

Działania marketingowe to spore wyzwanie dla osób, które nie kształciły się w tym kierunku. Gromadząc informacje i dane, Versum, polski startup dostarczający oprogramowanie do zarządzania salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi, stworzyło listę  najczęściej spotykanych błędów marketingowych, jakie popełniają salony.
Nowa generacja technologii zarządzania flotą już w Polsce

temu

INSPIROWANA PRZEZ KLIENTÓW Z CAŁEGO ŚWIATA. WPROWADZONA W ŻYCIE PRZEZ TOMTOM TELEMATICS
infoShare 2018 - do kogo popłyną ponad 4 miliony złotych od europejskich inwestorów

temu

6 000  uczestników z całego świata, ponad 4 miliony złotych dla startupów i nagrody o wartości 20 tysięcy euro. Solidna dawka wiedzy o światowych trendach i możliwość poznania ponad 250 europejskich startupów. infoShare, największa w tej części Europy konferencja technologiczna, zaprasza do  rejestracji. Tegoroczna XII edycja, odbędzie się w dniach 22 - 23 maja w Gdańsku i znów zgromadzi tłumy.

Polskie firmy przytłoczone danymi

Big Data to hasło, które od kilku lat rozgrzewa środowisko biznesowe. Analiza dużych zbiorów danych napędza innowacyjne rozwiązania wdrażane przez powstające jak grzyby po deszczu startupy, jak i graczy będących na rynku od lat. Jednak zebranie danych to jedno, a ich skutecznie wykorzystanie w rozwoju biznesu to już coś zupełnie innego. Jak firmy w Polsce radzą sobie z implementacją nowych technologii i wykorzystaniem Big Data?