Brainly stawia na technologię wideo, aby poprawić efektywność nauki

Brainly stawia na technologię wideo, aby poprawić efektywność nauki

Brainly, największa na świecie platforma peer-to-peer learning z siedzibą w Krakowie i w Nowym Jorku, ogłosiło dziś przejęcie aktywów serwisu Bask służącego do nauki za pośrednictwem krótkich materiałów wideo. Brainly chce wprowadzić formaty wideo do swojej platformy i rozszerzyć dzięki nim możliwości współpracy i wymiany wiedzy między uczniami. Jest to między innymi efekt zeszłorocznych Lekcji Wideo na platformie w Polsce.

Bask to firma założona przez Ryana Metzgera, który postanowił porzucić studia aby wraz ze swoim wspólnikiem, Robertem Kimem, zająć się stworzeniem własnego biznesu. Założone przez nich w kwietniu 2017 roku narzędzie służyło początkowo do wymiany pytań i odpowiedzi między studentami i wykładowcami akademickimi.
Według badań, materiały filmowe przyswajane są przez mózg 60 tysięcy razy szybciej niż tekst, a wideo jest najbardziej preferowanym formatem przez nastolatków. Dzięki temu serwis ma potencjał aby stać się efektywnym i wygodnym sposobem wymiany odpowiedzi pomiędzy studentami i nauczycielami po godzinach lekcyjnych. Ponadto w epoce mediów społecznościowych formaty wideo stały się naturalną formą komunikacji między nastolatkami. Od momentu powstania, Bask szybko stał się jednym z najciekawszych rozwiązań technologicznych w segmencie edukacji poprzez wideo.
Dotychczasowy sposób, w jaki uczniowie wymieniali się swoją wiedzą w ramach Brainly był ograniczony do wykorzystania tekstu i wymiany grafik. Technologia pozwalająca w prosty sposób nagrywać i udostępniać materiały wideo rewolucjonizuje sposób interakcji między ludźmi. Zaimplementowanie narzędzia Bask do platformy Brainly może stać się mostem między uczniami a technologią w edukacji, udostępniając naturalny i spersonalizowany sposób angażowania się, dokształcania i współpracy poza klasą.

Wykorzystanie wideo jako dodatku w procesie nauki pozwala uczniom lepiej zaprezentować swoje silne strony i umiejętności. Możliwość przekazywania treści za pośrednictwem krótkich filmików w edukacji wspomaga sam proces uczenia się oraz tworzy atmosferę współpracy, w której uczniowie mogą czuć się swobodnie i naturalnie.

- powiedział Michał Borkowski, CEO Brainly.

Mamy nadzieję, że dzięki Bask, Brainly stanie się jeszcze lepszym miejscem wymiany wiedzy dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Naszym celem jest inspirowanie uczniów do ciągłego rozwoju. Nieustannie wprowadzamy innowacje w naszej platformie, aby studenci mogli łatwiej współpracować, uczyć się i odkrywać wiedzę.

- dodaje Michał Borkowski. 


W ramach umowy, współzałożyciel i CEO Bask, Ryan Metzger oraz drugi ze współzałożycieli, a jednocześnie Head of Engineering, Robert Kim, dołączą do zespołu ds. produktów i rozwoju Brainly.

Nasza współpraca z Brainly wpisuje się w wizję, zgodnie z którą technologia wspiera rozwój uczniów w zmieniającym się krajobrazie edukacyjnym i w przystępnej dla nich formie.

- komentuje Ryan Metzger, współzałożyciel i CEO Bask.

Cieszę się, że mogę pomóc Brainly zmieniać przyszłość edukacji za pomocą krótkich materiałów wideo, tworząc intuicyjny i skuteczny sposób angażowania oraz dzielenia się wiedzą.

- dodaje Ryan Metzger. 

Przejęcie aktywów Bask to kolejny ważny krok w rozwoju po dwóch niedawnych sukcesach Brainly: osiągnięciu poziomu 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie z ponad 35 krajów w październiku ubiegłego roku oraz po dołączeniu do grona inwestorów funduszu Kulczyk Investment. Od momentu powstania w 2009 roku firma pozyskała łącznie w drodze inwestycji 38,5 miliona dolarów.
Społeczność użytkowników Brainly pomaga sobie nawzajem i poszerza swoją wiedzę. Dzięki personalizacji Brainly łączy uczniów z różnych środowisk angażując ich do wspólnej nauki w ramach platformy, której zaufali rodzice i nauczyciele.

O Brainly

Brainly, jako platforma do wspierania procesu nauki szkolnej, realizuje swoją wizję, aby zapewnić każdemu uczniowi na świecie dostęp do możliwości grupowej nauki online. W ramach planów firma chce dalej rozwijać zastosowanie platformy jako wartościowego i łatwo dostępnego źródła wiedzy i pomocy dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Jej pozytywny wpływ na proces uczenia się został potwierdzony w ramach przeprowadzonych przez Brainly badań, które wskazały, że 91% uczniów uważa korzystanie z platformy za pomocne w zapamiętywaniu treści, wzmacniające samoocenę (86%) i poszerzające bazę wiedzy (83%). Miesięcznie z Brainly korzysta ponad 100 milionów unikalnych użytkowników co sprawia, że jest to największy serwis typu peer-to-peer learning na świecie.

O Bask

Bask to narzędzie służące do odpowiadania na pytania użytkowników za pomocą krótkich materiałów wideo.
Bask kreuje wirtualne klasy i grupy nauczania oparte o format wideo odpowiedzi dostosowany do sposobu w jaki uczniowie przyswajają dziś informacje. Za pomocą Bask uczniowie mogą zadawać pytania i otrzymywać od swoich instruktorów krótkie wideo odpowiedzi. Wideoklipy są ograniczone do 90 sekund, dzięki czemu przekazywane informacje są konkretne i angażujące. Ponadto głos odpowiadającego jest automatycznie przekształcany na tekst, który następnie jako odpowiedź pojawia się w ramach aktualności platformy ułatwiając tym samym przeglądanie dostępnych treści.
Brainly_press-5gotowe.jpgBrainly_press-7.jpgBrainly_logo.png
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.