Nowa generacja technologii zarządzania flotą już w Polsce

Nowa generacja technologii zarządzania flotą już w Polsce

Opublikowany

INSPIROWANA PRZEZ KLIENTÓW Z CAŁEGO ŚWIATA. WPROWADZONA W ŻYCIE PRZEZ TOMTOM TELEMATICS

TomTom Telematics wprowadzą nową linię usług, umożliwiających szybsze i jeszcze bardziej wydajne zarządzanie flotą.
Wraz z początkiem lutego, flagowa usługa typu SaaS oferowana przez TomTom Telematics, czyli popularny WEBFLEET, został całkowicie przebudowany i wzbogacony o zupełnie nowe funkcje oraz jeszcze bardziej intuicyjny i spersonalizowany interfejs. Odświeżone oprogramowanie pojawia się wraz z całą gamą nowych terminali dla kierowców TomTom Pro. Razem pomogą one w bardziej efektywnym zarządzaniu zleceniami dzięki wykorzystaniu informacji o natężeniu ruchu drogowego i optymalizacji trasy dostarczanych przez rynkowego lidera – TomTom Telematics.

Korzystając z ponad 18-letniej wiedzy z zakresu zarządzania flotą, opracowaliśmy nową generację naszych produktów, w oparciu o opinie od 49 tysięcy naszych klientów z całego świata.

- komentuje Thomas Schmidt, Managing Director w TomTom Telematics.

Czytelny interfejs WEBFLEET sprawia, że obsługa platformy jest jeszcze prostsza a jej nowa architektura umożliwia szybkie wdrożenie podstawowych funkcji. Ułatwia również szybkie wdrożenie aplikacji partnerskich, umożliwiając dostosowanie technologii do indywidualnych potrzeb klientów.

– dodaje Thomas Schmid.

Jedna z nowych funkcji platformy umożliwia menadżerom wstępne zaplanowanie określonych tras w WEBFLEET z wykorzystaniem zwiększonego zakresu kryteriów, tak aby pomóc kierowcom w skutecznym zaplanowaniu optymalnej trasy z pominięciem newralgicznych lokacji. Opracowane w ten sposób trasy mogą być następnie przesyłane bezpośrednio do kierowców za pośrednictwem nowych terminali nawigacyjnych TomTom PRO 5350/7350. Funkcja ta stanowi skuteczne rozwiązanie wielu problemów dla tych gałęzi branży transportowej, w których kierowcy są zobowiązani do podążania określonymi wcześniej trasami, do których należy chociażby gospodarka odpadami. Co więcej pozwoli to unikać miejsc, w których często dochodzi do wypadków, co znacząco wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa kierowców.
Mapy i raporty WEBFLEET mogą być teraz bardziej dostosowane do indywidualnych preferencji klienta, zapewniając jednocześnie szybszy wgląd w stan floty. Interfejs został również zoptymalizowany pod kątem tabletów, co oznacza, że WEBFLEET oferuje większe wsparcie dla elastycznej pracy, dostępnej teraz na każdym ekranie i w dowolnym miejscu.
Nowy WEBFLEET jest dostępny dla wszystkich klientów firmy TomTom Telematics w 60 krajach, w 13 językach. Nowe terminale dla kierowców TomTom PRO są obecnie dostępne w całej Europie, Australii, Nowej Zelandii i RPA. W kwietniu będą one dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chile i Meksyku.

O TomTom Telematics

TomTom Telematics jest częścią grupy TomTom, zajmującą się zarządzaniem flotami, telematyką pojazdową i świadczeniem usług typu "connected car". Nasza platforma WEBFLEET oferuje rozwiązanie "Software-as-a-Service", z którego korzystają zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa w celu zapewnienia bardziej efektywnego wykorzystania pojazdów, optymalizacji kosztów eksploatacyjnych i paliwa, wsparcia kierowców oraz ogólnego zwiększenia wydajności pracy. Ponadto TomTom Telematics świadczy usługi na rzecz ubezpieczycieli, wypożyczalni samochodów, przedsiębiorstw leasingowych, importerów samochodowych oraz podmiotów kierujących swoją ofertę zarówno do przedsiębiorców, jak i do konsumentów. Z bazą obsługiwanych pojazdów liczącą ponad 785.000 jednostek na całym świecie, TomTom Telematics zalicza się do światowych liderów wśród dostawców rozwiązań telematycznych. Spółka świadczy usługi na rzecz kierowców w ponad 68 krajach, zapewniając im największą w całym przemyśle telematycznym lokalną sieć wsparcia oraz najszerszy wybór aplikacji oraz rozwiązań integracyjnych dostarczanych przez współpracującą sieć partnerską. Ponad 48.000 klientów codziennie korzysta z wysokiego standardu bezpieczeństwa, jakości i dostępności naszych usług, udokumentowanego certyfikatem ISO/IEC 27001:2013, potwierdzonym w listopadzie 2016 roku.

Więcej informacji dostępne na stronie: https://telematics.tomtom.com

Obserwuj nas na Twitterze: @TomTomWEBFLEET

Udostępnij

Powiązane artykuły
5 rozwiązań technologicznych, które zmieniają branżę TSL

temu

Postęp technologiczny w ciągu dwóch ostatnich dekad diametralnie zmienił otaczający nasz świat. Cyfrowa rewolucja nie ominęła również transportu, spedycji i logistyki. TSL się zmienia i nie chodzi tu tylko o nowe samochody. Zmianom ulegają przede wszystkim procesy zarządzania flotą, które dzięki digitalizacji mogą stać się dużo wydajniejsze. Oto 5 rozwiązań technologicznych, które warto wykorzystać w firmie transportowej.
Polski biznes traci miliardy złotych w korkach drogowych

temu

Grudzień to miesiąc, w którym, pomimo świątecznej gorączki, coraz częściej ze względów zdrowotnych zwracamy uwagę na problem zanieczyszczenia polskiego powietrza.  Jednak smog pokrywający polskie miasta stanowi zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia. Korki drogowe, będące jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza, powodują również miliardowe straty finansowe dla naszej gospodarki i polskich przedsiębiorców. Według wyników badań TomTom Traffic Index 2017, Łódź jest najbardziej zakorkowanym miastem Europy, Warszawa zaś zajmuje 42. miejsce w niechlubnym rankingu wśród największych światowych metropolii. Łącznie, korki drogowe w tych dwóch miastach, generują ponad 3,5 miliarda złotych kosztów rocznie.
Polskie firmy przytłoczone danymi

temu

Big Data to hasło, które od kilku lat rozgrzewa środowisko biznesowe. Analiza dużych zbiorów danych napędza innowacyjne rozwiązania wdrażane przez powstające jak grzyby po deszczu startupy, jak i graczy będących na rynku od lat. Jednak zebranie danych to jedno, a ich skutecznie wykorzystanie w rozwoju biznesu to już coś zupełnie innego. Jak firmy w Polsce radzą sobie z implementacją nowych technologii i wykorzystaniem Big Data?
TomTom Telematics prezentuje "Przewodnik bezpiecznej jazdy dla firm"

temu

Na polskich drogach co 15 minut dochodzi do wypadku drogowego. Tak wielka skala niebezpiecznych zdarzeń drogowych to nie tylko wysokie koszty społeczne dla nas wszystkich, ale również przyczyna poważnych strat dla przedsiębiorców. Kierowcy pojazdów flotowych każdego dnia narażeni są na niebezpieczeństwo związane z udziałem w zdarzeniu drogowym, które z reguły pociąga za sobą wiele konsekwencji dla bieżącej działalności firmy. TomTom Telematics, w ramach działań mających na celu poprawienie bezpieczeństwa drogowego i edukacji pracowników, przygotował „Przewodnik bezpiecznej jazdy dla firm“.

TEN SER ŚMIERDZI DOBRYM BIZNESEM!

Polskie mleczarnie to fenomen. Z powodzeniem poradziły sobie z rosyjskim embargo, odważnie konkurują na rodzimym rynku z zagranicznymi gigantami i z sukcesem eksportują produkty na cały świat. Dodatkowo sprzyjają im światowe trendy oraz wzrost popytu na sery*. Mimo to niewielu graczy decyduje się wyjść na rynek z ofertą dla inwestorów. Na taki krok zdecydowała się Stara Mleczarnia S.A. - producent ekologicznych serów. Korzystając ze sprzyjającej koniunktury i możliwości jakie daje crowdfunding udziałowy, spółka chce pozyskać od społecznościowego akcjonariatu  blisko 400 tysięcy złotych na rozwój.