Nowa generacja technologii zarządzania flotą już w Polsce

Nowa generacja technologii zarządzania flotą już w Polsce

INSPIROWANA PRZEZ KLIENTÓW Z CAŁEGO ŚWIATA. WPROWADZONA W ŻYCIE PRZEZ TOMTOM TELEMATICS

TomTom Telematics wprowadzą nową linię usług, umożliwiających szybsze i jeszcze bardziej wydajne zarządzanie flotą.
Wraz z początkiem lutego, flagowa usługa typu SaaS oferowana przez TomTom Telematics, czyli popularny WEBFLEET, został całkowicie przebudowany i wzbogacony o zupełnie nowe funkcje oraz jeszcze bardziej intuicyjny i spersonalizowany interfejs. Odświeżone oprogramowanie pojawia się wraz z całą gamą nowych terminali dla kierowców TomTom Pro. Razem pomogą one w bardziej efektywnym zarządzaniu zleceniami dzięki wykorzystaniu informacji o natężeniu ruchu drogowego i optymalizacji trasy dostarczanych przez rynkowego lidera – TomTom Telematics.

Korzystając z ponad 18-letniej wiedzy z zakresu zarządzania flotą, opracowaliśmy nową generację naszych produktów, w oparciu o opinie od 49 tysięcy naszych klientów z całego świata.

- komentuje Thomas Schmidt, Managing Director w TomTom Telematics.

Czytelny interfejs WEBFLEET sprawia, że obsługa platformy jest jeszcze prostsza a jej nowa architektura umożliwia szybkie wdrożenie podstawowych funkcji. Ułatwia również szybkie wdrożenie aplikacji partnerskich, umożliwiając dostosowanie technologii do indywidualnych potrzeb klientów.

– dodaje Thomas Schmid.

Jedna z nowych funkcji platformy umożliwia menadżerom wstępne zaplanowanie określonych tras w WEBFLEET z wykorzystaniem zwiększonego zakresu kryteriów, tak aby pomóc kierowcom w skutecznym zaplanowaniu optymalnej trasy z pominięciem newralgicznych lokacji. Opracowane w ten sposób trasy mogą być następnie przesyłane bezpośrednio do kierowców za pośrednictwem nowych terminali nawigacyjnych TomTom PRO 5350/7350. Funkcja ta stanowi skuteczne rozwiązanie wielu problemów dla tych gałęzi branży transportowej, w których kierowcy są zobowiązani do podążania określonymi wcześniej trasami, do których należy chociażby gospodarka odpadami. Co więcej pozwoli to unikać miejsc, w których często dochodzi do wypadków, co znacząco wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa kierowców.
Mapy i raporty WEBFLEET mogą być teraz bardziej dostosowane do indywidualnych preferencji klienta, zapewniając jednocześnie szybszy wgląd w stan floty. Interfejs został również zoptymalizowany pod kątem tabletów, co oznacza, że WEBFLEET oferuje większe wsparcie dla elastycznej pracy, dostępnej teraz na każdym ekranie i w dowolnym miejscu.
Nowy WEBFLEET jest dostępny dla wszystkich klientów firmy TomTom Telematics w 60 krajach, w 13 językach. Nowe terminale dla kierowców TomTom PRO są obecnie dostępne w całej Europie, Australii, Nowej Zelandii i RPA. W kwietniu będą one dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chile i Meksyku.

O TomTom Telematics

TomTom Telematics jest częścią grupy TomTom, zajmującą się zarządzaniem flotami, telematyką pojazdową i świadczeniem usług typu "connected car". Nasza platforma WEBFLEET oferuje rozwiązanie "Software-as-a-Service", z którego korzystają zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa w celu zapewnienia bardziej efektywnego wykorzystania pojazdów, optymalizacji kosztów eksploatacyjnych i paliwa, wsparcia kierowców oraz ogólnego zwiększenia wydajności pracy. Ponadto TomTom Telematics świadczy usługi na rzecz ubezpieczycieli, wypożyczalni samochodów, przedsiębiorstw leasingowych, importerów samochodowych oraz podmiotów kierujących swoją ofertę zarówno do przedsiębiorców, jak i do konsumentów. Z bazą obsługiwanych pojazdów liczącą ponad 785.000 jednostek na całym świecie, TomTom Telematics zalicza się do światowych liderów wśród dostawców rozwiązań telematycznych. Spółka świadczy usługi na rzecz kierowców w ponad 68 krajach, zapewniając im największą w całym przemyśle telematycznym lokalną sieć wsparcia oraz najszerszy wybór aplikacji oraz rozwiązań integracyjnych dostarczanych przez współpracującą sieć partnerską. Ponad 48.000 klientów codziennie korzysta z wysokiego standardu bezpieczeństwa, jakości i dostępności naszych usług, udokumentowanego certyfikatem ISO/IEC 27001:2013, potwierdzonym w listopadzie 2016 roku.

Więcej informacji dostępne na stronie: https://telematics.tomtom.com

Obserwuj nas na Twitterze: @TomTomWEBFLEET
Powiązane artykuły
Polski sektor transportowy: częste kontrole kierowców i firm

Jak pokazują wyniki badania TomTom Telematics, w ubiegłym roku aż 55 proc. polskich przedsiębiorstw transportowych zostało poddanych kontroli lub audytowi pod kątem przestrzegania przez kierowców godzin pracy. Z kolei w przypadku aż 78 proc. firm, kontroli zostali poddani sami kierowcy.
Badanie TomTom Telematics: nadchodzi dekada sztucznej inteligencji

Więcej niż co druga polska firma uważa, że wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) oraz rzeczywistości wirtualnej (VR) w biznesie będzie powszechne w ciągu następnej dekady. A zdalna praca stanie się niemal standardem - tak wynika z raportu TomTom Telematics, największego dostawcy rozwiązań telematycznych w Europie.
Telematyka na straży bezpieczeństwa

Według danych polskiej policji w 2017 roku na drogach naszego kraju doszło do ponad 32 tysięcy wypadków samochodowych. To średnio jeden wypadek co 15 minut. Tak duża skala zdarzeń to olbrzymie koszty społeczne, wiele ludzkich dramatów, a także duże straty dla firm. Ponad połowa managerów w Polsce przyznaje, że ich podwładny spowodował lub uczestniczył w wypadku, kierując samochodem podczas podróży służbowej, a każdy wypadek czy stłuczka powoduje powstanie kosztów dla przedsiębiorstwa. Mimo to polskie firmy wciąż robią zbyt mało, aby zadbać o większe bezpieczeństwo swoich kierowców oraz uniknąć dodatkowych obciążeń finansowych. Jak się jednak okazuje, zaimplementowanie rozwiązań telematycznych pozwala znacząco zwiększyć poziom ochrony kierowców i pojazdów.
RODO w branży TSL. Jak zwiększyć bezpieczeństwo danych?

Inspektor danych osobowych, podmiot przetwarzający dane, audyt bezpieczeństwa, mapowanie przepływu informacji – to tylko nieliczne z haseł, które od końca maja zaczęły towarzyszyć firmom sektora TSL w ich codziennej pracy. Niestety, RODO to dla wielu przedsiębiorców wciąż spory problem. Szczególnie w przypadku  firm transportowych, które codziennie gromadzą i przetwarzają ogromną liczbę danych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.