TomTom Telematics z wyróżnieniem Frost & Sullivan

TomTom Telematics z wyróżnieniem Frost & Sullivan

TomTom Telematics został “Firmą Roku Telematyki Flotowej” według brytyjskiej firmy badawczej Frost & Sullivan. Firma została nagrodzona za wprowadzenie innowacyjnych systemów telematycznych oraz rozwiązań do zarządzania flotą.

Jak podkreślili przyznający nagrodę, TomTom Telematics został wyróżniony za „opracowanie zróżnicowanych rozwiązań”, które „zapewniają optymalną wydajność kierowcy i maksymalizują oszczędności kosztów operacyjnych dla klientów”.

Szczególne uznanie zyskały dwa rozwiązania TomTom Telematics: połączone usługi samochodowe dla firm leasingowych oraz wypożyczalni samochodów, a także niedawno odświeżony system zarządzania flotą WEBFLEET.

Na sukces TomTom Telematics złożyło się wiele czynników – między innymi innowacyjne usługi oraz produkty, które charakteryzują się intuicyjnością i łatwością obsługi

Sailesh Mohan, starszy analityk ds. badań w Frost & Sullivan

Otwarta, oparta na chmurze platforma telematyczna może stanowić podstawę wielu inteligentnych rozwiązań mobilnych i oferuje znaczące możliwości skalowania i dostosowywania. Dzięki ciągłemu zaangażowaniu w innowacyjność i niezawodność, firma bardzo dynamicznie rozwija się w europejskim przemyśle telematycznym

Sailesh Mohan, starszy analityk ds. badań w Frost & Sullivan

Usługi TomTom Telematics zapewniają właścicielom flot scentralizowany widok wszystkich danych dotyczących pojazdu. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku wielu branż – m.in. leasingu i wynajmu aut. Jednocześnie stanowią unikatową wartość dla kierowców, którym znacznie ułatwiają codzienną jazdę.

Nagradzając TomTom Telematics Frost & Sullivan docenił też ulepszone w tym roku rozwiązanie WEBFLEET, czyli platformę Software-as-a-Service (SaaS), umożliwiającą dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz za nowoczesną architekturę IT, dzięki czemu można jeszcze szybciej rozwijać funkcje platformy oraz powiązanych z nią aplikacji partnerskich.

Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni przez tak prestiżową organizację. Ciągły rozwój naszej platformy usługowej oraz inwestycje w poszerzenie gamy produktów wyróżniają nas pod względem możliwości zwiększenia wydajności i oszczędności dla właścicieli flot komercyjnych i dostawców usług samochodowych

Thomas Schmidt, dyrektor zarządzający TomTom Telematics

Załączniki

Pobierz wszystkie

Award Ceremony 1.JPG

grafika | 508 KB

Pobierz
TomTom_Telematics_z_wyróżnieniem_Frost___Sullivan (2).docx

docx | 24,5 KB

Pobierz
TomTom.JPG

grafika | 1,22 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polski sektor transportowy: częste kontrole kierowców i firm

Jak pokazują wyniki badania TomTom Telematics, w ubiegłym roku aż 55 proc. polskich przedsiębiorstw transportowych zostało poddanych kontroli lub audytowi pod kątem przestrzegania przez kierowców godzin pracy. Z kolei w przypadku aż 78 proc. firm, kontroli zostali poddani sami kierowcy.
Badanie TomTom Telematics: nadchodzi dekada sztucznej inteligencji

Więcej niż co druga polska firma uważa, że wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) oraz rzeczywistości wirtualnej (VR) w biznesie będzie powszechne w ciągu następnej dekady. A zdalna praca stanie się niemal standardem - tak wynika z raportu TomTom Telematics, największego dostawcy rozwiązań telematycznych w Europie.
Telematyka na straży bezpieczeństwa

Według danych polskiej policji w 2017 roku na drogach naszego kraju doszło do ponad 32 tysięcy wypadków samochodowych. To średnio jeden wypadek co 15 minut. Tak duża skala zdarzeń to olbrzymie koszty społeczne, wiele ludzkich dramatów, a także duże straty dla firm. Ponad połowa managerów w Polsce przyznaje, że ich podwładny spowodował lub uczestniczył w wypadku, kierując samochodem podczas podróży służbowej, a każdy wypadek czy stłuczka powoduje powstanie kosztów dla przedsiębiorstwa. Mimo to polskie firmy wciąż robią zbyt mało, aby zadbać o większe bezpieczeństwo swoich kierowców oraz uniknąć dodatkowych obciążeń finansowych. Jak się jednak okazuje, zaimplementowanie rozwiązań telematycznych pozwala znacząco zwiększyć poziom ochrony kierowców i pojazdów.
RODO w branży TSL. Jak zwiększyć bezpieczeństwo danych?

Inspektor danych osobowych, podmiot przetwarzający dane, audyt bezpieczeństwa, mapowanie przepływu informacji – to tylko nieliczne z haseł, które od końca maja zaczęły towarzyszyć firmom sektora TSL w ich codziennej pracy. Niestety, RODO to dla wielu przedsiębiorców wciąż spory problem. Szczególnie w przypadku  firm transportowych, które codziennie gromadzą i przetwarzają ogromną liczbę danych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.