Bezpieczne dziecko na wakacjach – dzięki aplikacji polskiego startupu będziesz wiedział z kim rozmawia Twoja pociecha

Bezpieczne dziecko na wakacjach – dzięki aplikacji polskiego startupu będziesz wiedział z kim rozmawia Twoja pociecha

Datarino, wrocławska firma technologiczna stworzyła aplikację, która rozpoznaje dzwoniące numery. Jak podkreślają jej twórcy, może ona być również wykorzystana jako narzędzie do ochrony najmłodszych. Dzięki niej dzieci mogą uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, a rodzice zmniejszyć ryzyko, że ich dziecko padnie ofiarą przestępstwa na tle seksualnym.

Wakacje to dla dzieci czas zabawy i zawierania nowych znajomości. Niestety, to także okres zwiększonej aktywności osób, które chcą wykorzystać naiwność najmłodszych. Dlatego właśnie teraz rodzice powinni uczulić dzieci na możliwe zagrożenie. Z pomocą przychodzą tu też nowe technologie takie jak aplikacja Everybody, opracowana przez polską firmę Datarino.

Everybody to darmowa aplikacja, która po zainstalowaniu „sprawdza” numer, który do nas dzwoni lub z którego otrzymujemy wiadomość. Jeśli numer jest w bazie, przyporządkowuje go do osoby – odbierający połączenie lub wiadomość SMS widzi, kto do nas dzwoni

Przemysław Jurgiel-Żyła, wiceprezes Datarino

Jak podkreślają twórcy aplikacji, może ona być wykorzystywana do przeciwdziałania przestępstwom seksualnym. Magdalena Mężyk, odpowiedzialna za rozwój Everybody podaje tu przykład zdarzenia, które miało miejsce w tym roku.

Rodzice 11-letniej dziewczynki sprawdzili na jej telefonie, że od dwóch tygodni rozmawia z nieznajomą osobą, która podaje się za koleżankę ze szkoły. Choć nie padła tam jeszcze propozycja spotkania, to i tak treść rozmowy wzbudziła ich podejrzenia. Po zainstalowaniu aplikacji Everybody, okazało się, że zamiast Ani do córki pisał Marek. To był jasny sygnał dla rodziców, żeby zadzwonić do rodziców „koleżanki”, a po braku potwierdzenia numeru zablokować dalszą korespondencję

Magdalena Mężyk, Everybody

Międzynarodowy sukces

Everybody dostępne jest na rynku od nieco ponad roku. Co ciekawe, aplikacja bardzo dobrze przyjęła się za granicą.

Na przykład w Serbii aplikację pobrano 120 tys. razy. Aplikacja jest też  popularna w Czechach  To jednak nie koniec naszych ambicji. Plany rozwoju sięgają kolejnych krajów. Choć jeszcze za wcześniej, żeby zdradzać konkrety, mam nadzieję, że w tym roku uda się znacznie poszerzyć zasięg aplikacji, nie tylko w Europie.

Magdalena Mężyk

Everybody – aplikacja dla każdego

Jak działa Everybody? To bardzo proste. Wystarczy ją pobrać i zainstalować na smartfona i pozwolić, aby działała w tle. Może to zrobić każdy, a aplikacja jest całkowicie darmowa. Po wyrażeniu zgód na przetwarzanie danych aplikacja będzie działać sama – jeśli zadzwoni do nas numer, którego nie mamy w naszej liście kontaktów, pokaże nam się informacja, kim najprawdopodobniej jest dzwoniący.
Aplikację można pobrać na telefony z systemem Android oraz iOS
Załączniki

Pobierz wszystkie

2018_07_09_Bezpieczne_dziecko_podczas_wakacji_s.docx

docx | 55,2 KB

Pobierz
Bezpieczne_dziecko_na_wakacjach_Datarino

grafika | 1,43 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
4 powody, dla których Twoja firma powinna zainwestować w analitykę Big Data

Z raportu firmy KPMG wynika, że, dzięki analizie Big Data, 8 na 10 przedsiębiorstw lepiej rozumie potrzeby i preferencje klientów. Do czego firmy wykorzystują tę wiedzę? Jednym z najważniejszych obszarów jest marketing. Jak podkreślają eksperci, to właśnie dzięki informa
5 rzeczy, które zmarnowały Polakom tegoroczne wakacje

Wakacje się skończyły! Bateryjki naładowane? Nie?! Lato może być najeżone przeszkodami, kłopotami, rozczarowaniami, przekleństwami i masą innych rzeczy, które tylko czekają na to, aby nam zepsuć humor. My, Polacy, coś o tym wiemy.
Polska firma depcze po piętach gigantom branży gamingowej

Gry na smartfony ściągamy na potęgę. Jak wynika z najnowszych badań firmy analitycznej Sensor Tower, tylko w pierwszej połowie bieżącego roku wartość rynku aplikacji mobilnych na świecie sięgnęła blisko 35 mld dolarów.  Za tę kwotę Polska mogłaby kupić 500 samolotów F-16 lub 15 tys. sztuk najdroższego seryjnego samochodu świata - Bugatti Veyron. Z tego trendu postanowiło skorzystać wrocławskie studio developerskie RinoApps. Znalazło się ono wśród największych firm, których gry ściągają na smartfony Polacy.
Aż 60 proc. budżetów marketingowych trafia do internetu

WhitePress zbadał polski rynek e-marketingu
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.