Cyfryzacja sektora TSL coraz bliżej. TomTom Telematics wprowadza moduł zdalnego pobierania danych z tachografów.

Cyfryzacja sektora TSL coraz bliżej. TomTom Telematics wprowadza moduł zdalnego pobierania danych z tachografów.

Opublikowany

Firma TomTom Telematics poinformowała o wprowadzeniu nowych rozwiązań dla platformy WEBFLEET. Podczas targów IAA Commercial Vehicles 2018 w Hanowerze, oficjalnie zaprezentowano TachoShare, moduł zdalnego pobierania i archiwizowania danych z tachografów pojazdów, który może wspierać zaawanasowaną analitykę danych przedsiębiorstwa.

Moduł TachoShare został zaprojektowany w celu ograniczenia wydatków ponoszonych przez firmy transportowe na zarządzanie danymi z tachografów. Umożliwia on zdalne pobieranie danych, przez co ogranicza koszty – np. paliwa oraz zwiększa efektywność pracy kierowców. Dzięki rozwiązaniu istotnie zmniejsza się bowiem ryzyko wystąpienia zjawiska „pustych przebiegów”.  Dane z modułu TachoShare mogą być źródłem wielu danych, wykorzystywanych między innymi do analityki biznesowej.

Dzięki skróceniu czasu potrzebnego na zadania administracyjne, a także umożliwieniu, menedżerom flot, podejmowania szybszych decyzji, systemy oparte na telematyce automatyzują proces zarządzania przejazdami oraz pozwalają na utrzymanie wysokiego poziomu wydajności. TachoShare jest tego znakomitym  przykładem – dzięki dostępowi do wszystkich najważniejszych danych dotyczących kierowcy i pojazdu, optymalizuje się pracę całej firmy. W dodatku, właściciele firm transportowych nie muszą się już bać, że ich kierowcy przekraczają czas dopuszczalnej jazdy, bo widzą wszystko na ekranie w czasie rzeczywistym i mają nad tym całkowitą kontrolę

mówi Dariusz Terlecki, dyrektor sprzedaży w TomTom Telematics Polska

Oprócz modułu TachoShare, TomTom Telematics wprowadza również nowe urządzenie do zarządzania flotą - LINK 710. Produkt daje dostęp do jeszcze bardziej szczegółowych informacji o pojeździe, jednocześnie łącząc się z innymi urządzeniami pomiarowymi w samochodzie. Umożliwia to płynną, szeroką integrację z szeroką gamą funkcji i aplikacji, które mogą usprawnić zarządzanie flotą i personelem.

Naszym celem jest dostarczanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań telematycznych. Nowe narzędzia  to kolejny istotny element systemu „connected truck". Nasi klienci mają już dostęp do danych dotyczących pojazdów, pracy kierowców, jak również danych procesowych, gdy ciężarówka jest w trasie. Wszystkie z nich są zintegrowane z systemami informatycznymi i oprogramowaniem poprzez interfejs API. Dzięki temu dostarczamy naszym klientom ogromną przewagę konkurencyjną w postaci wiedzy, którą mogą przekuć na realne zyski finansowe

– podsumowuje Dariusz Terlecki. 

O TomTom Telematics 

TomTom Telematics jest częścią grupy TomTom, oferującą rozwiązania dla biznesu zzakresu zarządzania flotą, telematyki pojazdowej i usług "connected car". Dzięki cyfrowej platformie WEBFLEET, TomTom Telematics umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie pojazdów, obniżenie kosztów eksploatacyjnych i paliwa, bieżące wsparcie kierowców oraz zwiększenie wydajności pracy.

Firma świadczy także usługi m.in. na rzecz ubezpieczycieli, wypożyczalni samochodów, przedsiębiorstw leasingowych i importerów samochodów. Obecnie z rozwiązań TomTom Telematics korzysta ponad 49.000 klientów w ponad 60 krajach na całym świecie, a baza obsługiwanych pojazdów liczy ponad 848.000 pojazdów. Firma jest największym dostawcą rozwiązań telematycznych w Polsce i zarazem jednym z największych na świecie. TomTom Telematics spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, jakości i dostępności usług, czego potwierdzeniem jest certyfikat ISO/IEC 27001:2013. Firma wspiera także działania mające na celu zwiększenie efektywności jazdy i bezpieczeństwa w ramach programu Pierwszopomocni na drodze.

Więcej informacji:
www https://telematics.tomtom.com
Facebook www.facebook.com/TomTomTelematicsPolska/
LinkedIn: www.linkedin.com/company/tomtom-telematics-polska-sp.-z-o.o./
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdoDYu-uTzih1KLTbcPgXQg  

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Polski sektor transportowy: częste kontrole kierowców i firm

temu

Jak pokazują wyniki badania TomTom Telematics, w ubiegłym roku aż 55 proc. polskich przedsiębiorstw transportowych zostało poddanych kontroli lub audytowi pod kątem przestrzegania przez kierowców godzin pracy. Z kolei w przypadku aż 78 proc. firm, kontroli zostali poddani sami kierowcy.
Badanie TomTom Telematics: nadchodzi dekada sztucznej inteligencji

temu

Więcej niż co druga polska firma uważa, że wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) oraz rzeczywistości wirtualnej (VR) w biznesie będzie powszechne w ciągu następnej dekady. A zdalna praca stanie się niemal standardem - tak wynika z raportu TomTom Telematics, największego dostawcy rozwiązań telematycznych w Europie.
Telematyka na straży bezpieczeństwa

temu

Według danych polskiej policji w 2017 roku na drogach naszego kraju doszło do ponad 32 tysięcy wypadków samochodowych. To średnio jeden wypadek co 15 minut. Tak duża skala zdarzeń to olbrzymie koszty społeczne, wiele ludzkich dramatów, a także duże straty dla firm. Ponad połowa managerów w Polsce przyznaje, że ich podwładny spowodował lub uczestniczył w wypadku, kierując samochodem podczas podróży służbowej, a każdy wypadek czy stłuczka powoduje powstanie kosztów dla przedsiębiorstwa. Mimo to polskie firmy wciąż robią zbyt mało, aby zadbać o większe bezpieczeństwo swoich kierowców oraz uniknąć dodatkowych obciążeń finansowych. Jak się jednak okazuje, zaimplementowanie rozwiązań telematycznych pozwala znacząco zwiększyć poziom ochrony kierowców i pojazdów.
RODO w branży TSL. Jak zwiększyć bezpieczeństwo danych?

temu

Inspektor danych osobowych, podmiot przetwarzający dane, audyt bezpieczeństwa, mapowanie przepływu informacji – to tylko nieliczne z haseł, które od końca maja zaczęły towarzyszyć firmom sektora TSL w ich codziennej pracy. Niestety, RODO to dla wielu przedsiębiorców wciąż spory problem. Szczególnie w przypadku  firm transportowych, które codziennie gromadzą i przetwarzają ogromną liczbę danych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.