Polski fundusz VC z kolejną inwestycją w Europie Zachodniej. Innovation Nest wesprze rozwój portugalskiego startupu.

Polski fundusz VC z kolejną inwestycją w Europie Zachodniej. Innovation Nest wesprze rozwój portugalskiego startupu.

Innovation Nest, fundusz VC współpracujący z młodymi firmami, tworzącymi rozwiązania IT dla sektora B2B, zainwestował w Infraspeak – portugalski startup oferujący platformę do zarządzania obiektami hotelowymi. To już 3 firma z tego kraju, która znajdzie się w portfolio Funduszu.

Infraspeak, to stworzony przez Felipe Avilę Costę oraz Luísa Martinsa w 2015 roku startup, oferujący dedykowane oprogramowanie dla kierowników obiektów i pomocy technicznej, dzięki któremu firmy mogą istotnie ograniczać koszty eksploatacyjne, stosując przy tym innowacyjne technologie takie jak NFC, APIs oraz specjalnie zaprojektowane sensory. W zeszłym roku startup zanotował 200% wzrost, a główne cele zamkniętej właśnie rundy inwestycyjnej, to międzynarodowa ekspansja oraz powiększenie zespołu. W ciągu najbliższych miesięcy, Infraspeak ma plan wejścia na kolejne międzynarodowe rynki, co ma przełożyć się na dynamiczny rozwój firmy. Jak podkreślają założyciele Infraspeak, nie byłoby to możliwe bez inwestycji wspieranej przez krakowski Fundusz.

- Po trzech latach koncentrowania się na rozwoju produktu, pozyskiwaniu klientów oraz kompletowaniu zespołu nadszedł czas na wyznaczenie nowych celów. Pozyskaliśmy odpowiednich partnerów, z pomocą których będziemy wchodzić na rynki zagraniczne. Jesteśmy dumni, że wspierają nas jedni z największych i najbardziej cenionych inwestorów na świecie

- mówi Felipe Aviia da Costa, Co-founder i CEO Infraspeak.

Założyciele Infraspeak - Luís Martins oraz Felipe Avila da Costa

Założyciele Infraspeak - Luís Martins oraz Felipe Avila da Costa

Infraspeak będzie już szóstą zagraniczną inwestycją krakowskiego funduszu w ciągu ostatnich dwóch lat. Łącznie Innovation Nest II zainwestował niemal 8 mln euro w 15 spółek. Jak podkreślają jego właściciele – to tylko część z przewidzianych w ramach Funduszu inwestycji.
- Od samego początku nasza strategia opiera się na zasadzie inwestowania w międzynarodowe firmy oferujące rozwiązania software’owe. Wierzymy, że w dobie rewolucji cyfrowej właśnie firmy, takie jak Infraspeak mogą zrewolucjonizować światową gospodarkę - począwszy od metodyki pracy, na sposobie prowadzenia biznesu kończąc - mówi Marcin Szeląg, Partner w Innovation Nest. I dodaje – Nasze plany są bardzo ambitne. W najbliższym czasie chcemy zainwestować w kolejne kilkanaście spółek, z których istotną część stanowić będą startupy z Europy Zachodniej.
Marcin Szelag - Partner w Innovation Nest

Marcin Szelag - Partner w Innovation Nest

Całkowita kwota inwestycji w Infraspeak wynosi 1.6 miliona euro. Oprócz Innovation Nest w Infraspeak zainwestowali czołowi zagraniczni inwestorzy - Firstminute Capital (Wielka Brytania), Construtech Venture (Brazylia), 500 Startups (USA) oraz Caixa Capital (Portugalia).
O INNOVATION NEST
Innovation Nest to założony w 2011 roku krakowski fundusz inwestycyjny, wspierający rozwój startupów tworzących oprogramowanie B2B. Pośród ponad 35 firm w portfolio znajdują się m.in. UXPin, Picodi, Growbots, czy Estimote. Misja funduszu to pomoc najlepszym europejskim przedsiębiorstwom w skalowaniu oraz rozwoju na rynku globalnym.
Załączniki

Pobierz wszystkie

2018_10_15_Innovation_Nest_inwestuje_w_Portugalii.docx

docx | 37,1 KB

Pobierz
Luis Martins i Felipe Avila da Costa.jpg

grafika | 1020 KB

Pobierz
Infraspeak.jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
Marcin Szelag.jpg

grafika | 674 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.