Węgrzy posprzątają Polakom mieszkania

Węgrzy posprzątają Polakom mieszkania

Węgierski startup MyRendi wchodzi na polski rynek firm sprzątających mieszkania. Oferując wysoki poziom usług, chcą zawalczyć o rynek warty 2 mld zł, który funkcjonuje również w szarej strefie. Pierwsze polskie mieszkania MyRendi posprząta w stolicy już we wrześniu.


MyRendi to największa platforma internetowa dostarczająca usługi sprzątania na Węgrzech, która właśnie rozpoczyna ekspansję globalną. Zaczynają od Polski. Węgrzy chcą skorzystać z dynamicznego rozwoju polskiego rynku usług sprzątających, którego wartość szacuje się na poziomie 2 mld. złotych. Dziś pieniądze te w dużej części trafiają do tzw. szarej strefy. Potencjał naszego rynku najlepiej jednak pokazuje ponad 6 tysięcy ogłoszeń o sprzątaniu miesięcznie pojawiających się na najbardziej popularnych polskich portalach ogłoszeniowych. 

“Obecnie polski rynek funkcjonuje w oparciu o rekomendacje znajomych. Wiele osób nie korzysta z usług sprzątających bo obawia się wpuścić obcą osobę do domu lub nie jest pewny jakości realizacji zlecenia. W MyRendi adresujemy dokładnie te dwie potrzeby: dostarczamy klientom usługę najwyższej jakości oraz zapewniamy zaufanych sprzątaczy. Osoby, które chcą z nami pracować odpowiednio weryfikujemy zanim zostaną zarejestrowane w systemie.” - przekonuje Marcin Nesterowicz, Dyrektor Zarządzający MyRendi w Polsce.

MyRendi kieruje swoje usługi głównie do mieszkańców dużych miast w wieku 25-44l. Są wśród nich rodziny, ale też single, a także właściciele psów, kotów i innych zwierzaków. To klienci, którzy nie mają czasu albo ochoty na sprzątanie, ale stać ich na to, by kilka razy w miesiącu zatrudnić do tego kogoś z zewnątrz. MyRendi proponuje 5 pakietów. Ich ceny uzależnione są od wielkości powierzchni, jaka jest do posprzątania. Poza listą prac przewidzianych w pakietach, zamawiający może także dobrać dodatkowe zlecenia np. mycie okien, czyszczenie lodówki czy sprzątanie po remoncie lub zamówić środki czystości, którzy nie zdołał zakupić osobiście. Zamówienia dokona przez stronę www.myrendi.pl. Z oferty MyRendi mogą także skorzystać firmy posiadające powierzchnie biurowe. Przewidziano również specjalną ofertę dla gospodarzy AIRBNB, którzy nie mają czasu sprzątać po swoich gościach.

Węgierskie Rendi chociaż działa nieco od ponad roku już zdominował rynek usług sprzątających na Węgrzech. “Od początku rośniemy dynamicznie - 50% miesięcznie. Mamy aktualnie ponad 1000 zamówień miesięcznie, ale docelowo planujemy obsłużyć 7,5 mln gospodarstw domowych w krajach CEE (Węgry, Polska, Rumunia, Czechy, Słowacja, Słowenia). Wartość rocznego obrotu na rynku sprzątań w Europie wynosi $400 miliardów dlatego systematycznie będziemy otwierać oddziały w kolejnych krajach. Polska jest pierwszym i największym rynkiem. To dla nas najważniejszy sprawdzian oraz przygotowanie się do dalszego rozwoju.” - podkreśla Timur Csillik, założyciel Rendi.

O Rendi
Rendi jest największą węgierską platformą online do zamawiania usług sprzątających do domu. Na stronach Rendi klienci mogą zamówić sprawdzonych sprzątaczy za rozsądną cenę tylko za pomocą kilku klików. Rendi za cel stawia sobie bycie leaderem na rynku usług sprzątających w regionie CEE. Firma skupia się na kluczowych zagadnieniach: znalezieniu osoby sprzątającej godnej zaufania i w przystępnej cenie, w sposób szybki i bez zbędnego zaangażowania. Dzięki platformie klient może zarezerwować sprzątanie w 3 prostych krokach: określenie miejsca sprzątania i daty, wybranie preferencji oraz wybór formy płatności. Sprzątacz wybrany przez Rendi w oparciu o wcześniej przeprowadzoną weryfikację, posprząta dom lub mieszkanie a płatność za usługę zostanie uiszczona po zakończeniu prac. 
Załączniki

Pobierz wszystkie

14329271_10207617806462615_2144739884_o.png.jpg

grafika | 61 KB

Pobierz
MarcinNesterowiczDyrektorZarza_dzajacy.JPG

grafika | 34,5 KB

Pobierz
myrendi_logo-niebieskie__1_.png

grafika | 12 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.