Narodowa inwestycja w polski cydr

Narodowa inwestycja w polski cydr

Produkowany w Polsce z rodzimych jabłek - Cydr, to najdynamiczniej rozwijająca się kategoria alkoholi niskoprocentowych w kraju. Rynek diagnozuje 30% wzrost sprzedaży, dlatego Cydrownia - największy niezależny producent polskiego cydru - sprzedaje akcje i pozwala każdemu Polakowi zainwestować w ten nowy narodowy alkohol.

Choć wartość rynku cydru w Polsce stanowi na razie drobny procent sprzedaży piwa, to kategoria ta rośnie w szybkim tempie. Wspierają ją także polscy konsumenci, którzy chętnie próbują nowych rodzajów alkoholu - zwłaszcza krajowego, z polskich jabłek. Przewiduje się, że sprzedaż cydru w Polsce będzie rosnąć w tempie niemal 30 proc. rocznie do 2019 roku(1). Sprzedaż żadnego innego dostępnego na rynku alkoholu nie będzie tak dynamiczna.

Właściciele firmy Cydrownia - produkującej trzy znane marki cydru z rodzimych jabłek: Cider Inn, Dzik Polski Cydr i Cydr Grójecki - wierzą, że w kraju będącym jednym ze światowych liderów produkcji jabłek, warto inwestować w maksymalne wykorzystanie tych owoców, zwłaszcza przy tak sprzyjającej koniunkturze. Dlatego postanowili rozwijać firmę i planują zwiększyć produkcję do prawie 600 tysięcy litrów cydru rocznie. Pomoże im w tym zintensyfikowanie ogólnopolskiej dystrybucji przez ustawienie w sklepach w całej Polsce tysiąca specjalnych Regałów - Przewodników Cydrowych. 

Do tego potrzebne są środki, które Cydrownia pozyska dzięki społecznemu finansowaniu udziałowemu na platformie Beesfund.com. Właściciele planują sprzedaż 13,4 tys. akcji o wartości 400 tys. zł, za cenę 30 zł za jedną akcję. Sprzedaż akcji odbywa się na stronie www.akcjacydr.pl i potrwa przez dwa miesiące. Zachęcamy każdego Polaka, i nie tylko, do zakupienia naszych akcji i tym samym wspierania produkcji polskiego cydru. Chcemy rozwijać tę polską kategorię niskoprocentowego alkoholu także po to, by za jakiś czas podbijać polskim cydrem inne rynki Europy i świata. - przekonuje Robert Sieradzki Prezes Zarządu Cydrownia S.A.

Dlaczego warto wspierać produkcję cydru i kupić akcje Cydrowni?
Polscy konsumenci w ciągu trzech lat nauczyli się pić cydr. 30 proc. z nich deklaruje, że spróbowało cydru w ciągu ostatnich 12 miesięcy(2). Ponadto prognozuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat rynek cydru w Polsce osiągnie poziom 40 milionów litrów(3) rocznej sprzedaży. Jednocześnie warto zauważyć, że jedynie co trzeci dorosły Polak(4) miał okazję spróbować cydru. Co będzie, jeżeli spróbuje go przynajmniej połowa? Wśród marek Cydrowni każdy znajdzie coś dla siebie: od najbardziej wymagającego konesera cydrów po tych, którzy po prostu mają ochotę napić się smacznego, lekkiego alkoholu z jabłek. W tym rodzącym się sukcesie warto mieć jak największy udział, zwłaszcza jako współwłaściciel stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmy prowadzonej, przez ludzi z wieloletnim dorobkiem biznesowym. Poza Robertem Sieradzkim Prezesem Zarządu, na pokładzie startupu znaleźli się między innymi: Marek Kapuściński - Przewodniczący Rady Nadzorczej, który przez wiele lat sprawował funkcję Prezesa Zarządu polskiego oddziału P&G oraz Krzysztof Szalwa - Członek Rady Nadzorczej, niegdyś Prezes Gadu-Gadu. 

Na osoby, które zdecydują się zakupić akcje Cydrowni czekają też dodatkowe korzyści np.: udział w walnej degustacji, zniżki na zakup cydru i markowe gadżety. To tylko symboliczne dodatki. Najważniejsze jest to, że przy tak sprzyjających okolicznościach rynkowych, wartość akcji Cydrowni ma szansę na wielokrotny wzrost i tym samym przyniesienie finansowych zysków jej udziałowcom. - przekonuje Piotr Loroch, COO Beesfund.

Mamy nadzieję, że szybko rosnąca popularność i sprzedaż tego alkoholu w Polsce przełoży się także na siłę rodzimych marek. Być może już wkrótce Cider Inn i Dzik, a może i Grójecki, będą dostępne nie tylko w naszej podgrójeckiej „fabrycznej” Cydrowni i na tysiącu regałów Cydrowni w polskich sklepach, lecz także w Londynie, Mediolanie, Oslo i Barcelonie. A Polska kojarzona będzie jako kraina mlekiem, miodem… i cydrem płynąca. - podkreśla Sieradzki.

Niniejsza informacja prasowa została przygotowana wyłącznie w celach informacyjnych, jako zestawienie aktualnych informacji na temat spółki Cydrownia S.A. oraz rynku, a zwarte w niej informacje służą wyłącznie do użytku potencjalnego nabywcy w celu rozważenia decyzji w sprawie nabycia akcji spółki Cydrownia S.A.

O Cydrowni
Cydrownia wytwarza i sprzedaje trzy znane marki polskiego cydru: Cider Inn (lider segmentu premium), Dzik Polski Cydr (lider cydru w KEG-ach) i Cydr Grójecki. Jest jedynym producentem cydru w Polsce, który ma marki w każdym segmencie rynku: premium, lifestyle i ekonomicznym. Początki Cydrowni to 2013 rok. Początkowo powstały dwie niezależne od siebie firmy. Jedna stworzyła polską markę o międzynarodowej klasie - Cider Inn - i wprowadziła ją na rynek. Wkrótce Cider Inn stał się bardzo popularny, zdobył medale oraz wyróżnienia w konkursach polskich i zagranicznych. W tym samym czasie, druga firma stworzyła szaloną markę Cydr Dzik, która pojawiła się w wielu modnych i popularnych barach, klubach oraz innych lokalach. W 2015 roku obydwie firmy połączyły się, a dodatkowo stworzyły jeszcze jedną, nową markę cydru - Grójecki - która od tego czasu znajduje zwolenników wśród tych, którzy cenią jakość za rozsądną cenę. 
Produkty Cydrowni są wytwarzane z naturalnego moszczu, bez użycia soków zagęszczonych, barwników i sztucznych aromatów. Do 2016 łącznie wyprodukowanych zostało prawie 300 tysięcy litrów cydru. 
O Beesfund
Beesfund jest jedyną platformą w Europie Środkowo-Wschodniej, która przeprowadza emisje akcji dla Spółek Akcyjnych i Spółek Komandytowo-Akcyjnych. Po przeprowadzonej emisji pomaga także w procesie dalszego pozyskania kapitału na rozwój. Na swoim koncie mają emisje dla takich podmiotów jak: Browar Inne Beczki, Migam.org, InPay, Towarzystwa Biznesowe.
Emisja na platformie Beesfund niesie dla przedsiębiorcy szereg korzyści. Jest to przede wszystkim zbudowanie społeczności inwestorów wokół firmy oraz okazja do przeprowadzenia kampanii PR-owej i marketingowej. Przeprowadzenie emisji to także wycena wartości biznesu, która może przełożyć się na zainteresowanie potencjalnych inwestorów strategicznych. Z innej strony to też szansa dla pracowników firmy, aby stać się akcjonariuszami biznesu, w którym są zatrudnieni. Najważniejsze jednak jest to, że firmy mogą pozyskać kapitał w wysokości 100 tys. euro i przygotować się do debiutu spółki na Newconnect lub GPW.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter reklamowy i promocyjny a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego ani memorandum informacyjnego.

Przypisy:
(1) Prognozy International Wine & Spirit Research.
(2) http://www.arc.com.pl/jablka_owocem_narodowym_polakow-40999516-pl.html 
(3) https://www.kpmg.com/PL/pl/IssuesAndInsights/ArticlesPublications/Documents/2014/Rynek-napojow-alkoholowych-w-Polsce-2014-czesc-I.pdf, s.56.
(4) http://www.arc.com.pl/jablka_owocem_narodowym_polakow-40999516-pl.html 

Załączniki

Pobierz wszystkie

5.jpg

grafika | 432 KB

Pobierz
1__1_.jpg

grafika | 490 KB

Pobierz
9.jpg

grafika | 133 KB

Pobierz
4__3_.jpg

grafika | 393 KB

Pobierz
13.jpg

grafika | 462 KB

Pobierz
14.jpg

grafika | 316 KB

Pobierz
12.jpg

grafika | 360 KB

Pobierz
11.jpg

grafika | 377 KB

Pobierz
7.jpg

grafika | 471 KB

Pobierz
8__1_.jpg

grafika | 244 KB

Pobierz
3.jpg

grafika | 660 KB

Pobierz
akcjacydr2.jpg

grafika | 81,9 KB

Pobierz
akcjacydr1.png

grafika | 313 KB

Pobierz
akcjacydr4.jpg

grafika | 82,9 KB

Pobierz
akcjacydr10.png

grafika | 675 KB

Pobierz
akcjacydr19.jpg

grafika | 135 KB

Pobierz
akcjacydr8.jpg

grafika | 90,7 KB

Pobierz
akcjacydr13.jpg

grafika | 75,9 KB

Pobierz
akcjacydr17.jpg

grafika | 87,1 KB

Pobierz
akcjacydr14.jpg

grafika | 154 KB

Pobierz
Marek_Kapuscinski_akcjacydr.jpg

grafika | 7,09 MB

Pobierz
Robert_Sieradzki_akcjacydr.jpg

grafika | 831 KB

Pobierz
Krzysztof_Szalwa_akcjacydr.JPG

grafika | 344 KB

Pobierz
6.jpg

grafika | 425 KB

Pobierz
2__1_.jpg

grafika | 460 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.